Jau kurį laiką Lietuvoje galima įsigyti ir gana neįprastai atrodančių „Samsung“ skaitmeninių fotoaparatų. Kodėl neįprastai? Nagi todėl, jog aš matyti šios kompanijos vardą ant fotoaparatų nepratęs.

Parduotuvėse pasirodė naujas „Samsung“ skaitmeninukas – 5 megapikselių raiškos matricą turintis „Digimax U-CA5“. Fotoaparatas gali priartinti vaizdą tris kartus optiniu ir penkis kartus skaitmeniniu būdu, skystųjų kristalų vaizdo ieškiklio įstrižainė 1,8″ colio. Mažiausias atstumas, iš kurio galima fotografuoti su „Digimax U-CA5“ – vos penki centimetrai.

Įdomesnės fotoaparato savybės yra galimybė jį pakrauti „Samsung“ mobiliojo telefono pakrovėju bei filmuoti MPEG4 formatu. Naudojantis šia funkcija į 256 MB atminties kortelę turėtų tilpti net 2 valandos 640 x 480 raiškos vaizdo, kadrams keičiantis 30 kartų per sekundę. Vaizdo įrašą galima redaguoti pačiame fotoaparate, be kompiuterio.

Dar viena įdomi savybė – speciali programinė įranga geba atpažinti nufotografuotus tekstus ir paversti juos tekstiniais failais. Turėtų būti patogu. Paskutinį kartą tekstą su savo „Sony“ fotografavau (nereikia perrašinėti teksto ranka, patogiau juk) vos užvakar. Gaila, bet panašios programėlės jo komplektacijoje nėra.

Šiais laikais ne mes deriname savo stilių prie prietaisų, o jie prisitaiko prie mūsų. Priklausomai nuo skonio, galima pasirinkti pilką, sidabrinį arba raudoną „Digimax U-CA5“. Kaip atrodo pirmieji du spalviniai variantai, įsivaizduoti turbūt nesunku, na o raudonosios versijos paveikslėlį matote šioje naujienoje.

„Digimax U-CA5“ kaina – 800 litų. Turint galvoje gerą „Samsung“ vardą, manyčiau, nedaug.