Barselonoje vykstančiame pasauliniame „3GSM“ kongrese kompanija „Nokia“ pristatė mobilųjį telefoną, kuris gali nukreipti skambučius internetu.

Tinkamai suderintas naujasis „Nokia 6136“ geba nepastebimai iš darbo GSM tinkle režimo persijungti į bendravimą su bevielio tinklo stotelėmis. Tai leidžia nukreipti pokalbius į internetą tuo metu, kai kalbantysis yra bevielio tinklo padengimo zonose.

Šis telefonas – vienas iš pirmųjų suderinamų su vadinamąją UMA technologija. Jos esmė būtent tokia ir yra – esant galimybei permesti pokalbius į internetinius kanalus, tokiu būdu sumažinant jų kainą. Deja, UMA palaikančių telefonų teks palūkėti – net ir „Nokia 6136“ prekyboje turi pasirodyti tik antroje šių metų pusėje.

Viskas atrodo gana smagu – kalbame su pašnekovu per GSM tinklą, įeiname į bevielio tinklo aprėpties zoną ir pokalbis ima keliauti internetu. Belieka vienas klausimas – kaip tai bus įgyvendinta. Juk vien perkelti srautą į internetą nepakanka, kažkas turi jį priimti ir pateikti pašnekovui. Žodžiu – nemažai kliūčių, kurių įveikimas priklauso tik nuo ryšio tiekėjų. Galima spėti, kad Lietuvoje kažko panašaus sulauksime, jei išvis sulauksime, negreit – pakanka pažiūrėti į vangią 3G mobiliojo ryšio diegimo eigą.