Pasaulyje plečiantis „MyDoom“ kompiuterinio viruso epidemijai, kelis kartus išaugo nemokamų antivirusinių priemonių populiarumas.
Didžiausia Europoje informacijos apsaugos sprendimų bendrovė Ispanijos kompanija „Panda Software“ siūlo „Panda Active Scan“ – nemokamą priemonę dezinfekuoti kompiuteriui ir išvalyti jį nuo kompiuterinių virusų.
Šiuo metu pasauliniame kompiuteriniame tinkle siautėjant „MyDoom“ virusui, „Panda Active Scan“ paslauga per dieną pasinaudoja apie 100 Lietuvos interneto vartotojų, Europoje šis skaičius siekia apie 30 tūkstančių. Beveik trečdalyje apkrėstų kompiuterių randamas šiuo metu sparčiai plintantis „MyDoom“ virusas.
Naudojantis „Panda Active Scan“, išvalyti kompiuterį nuo virusų yra itin paprasta – tereikia prisijungti prie interneto, patekti į nurodytą interneto tinklalapį ir paspausti nuorodą į „Panda Active Scan“. Ši programa skanuoja, dezinfekuoja ir pašalina kompiuterinius virusus bet kurioje sistemos dalyje – kietame diske esančiuose duomenų rinkiniuose, elektroninio pašto žinutėse ar suspaustuose (suarchyvuotuose) duomenų rinkiniuose.
Internete esanti „Panda Active Scan“ programa atnaujinama mažiausiai vieną kartą per dieną ir taip suteikia galimybę surasti ir pašalinti net ir pačius naujausius virusus.