Japonijoje pradėtas pardavinėti kompanijos „Sega“ sukurtas muzikinis šuo robotas.

Naujasis „iDog“ galimybėmis nė iš tolo negali lygintis su žymiuoju „Aibo“, tačiau ir jo paskirtis visiškai kita. Jei „Aibo“ kūrėjai stengėsi kuo tiksliau atkartoti tikro šuns judesius bei charakterį, tai „iDog“ skirtas būti tiesiog smagiu žaislu be pretenzijų į namų augintinio atitikmenį.

Draugiškasis šuniukas gali būti laimingas, jei savininkas liečia jo ausis ar viršugalvį. Tokiu atveju roboto galvoje įrengti septyni LED indikatoriai šviečia žaliai, „iDog“ groja linksma muzikėlę. Jei savininkas timpteli robotą už uodegos, indikatoriai tampa raudonais, muzika virsta piktu maršu, šunelis pastato ausis bei įtempia kitas galūnes – pyksta. Be minėtųjų judesių, „iDog“ moka ir sukioti ant mechaninio kaklo pritvirtintą galvą.

Prie roboto galima prijungti MP3 grotuvą – yra tam skirta ertmė jo viduje. Tai padarius, muzikinio šuns repertuaras pasipildo naujomis dainomis. „Sega“ akcentuoja, jog naujasis robotas iš esmės yra skirtas naudojimui su „iPod“ muzikos grotuvais ir turėtų būti vertinamas kaip jų priedas, o ne atskiras produktas. Suderinamumo garantijų naudojant kitus MP3 grotuvus nėra. Na, kaip ir minėjau – „iDog“ yra daugiau muzikinis žaislas, nei rimtas robotas.

„iDog“ matmenys 116 x 107 x 110mm, baterijų turėtų pakakti trims valandoms nenutrūkstamos veiklos. Įsigyti „iDog“ galima ir tinklo parduotuvėse, kaina – 90 JAV dolerių.