Nemaža dalis žaidėjų ir kompiuterių entuziastų bent kartą yra susimąstę – o jei užuot keitus visą vaizdo plokštę būtų galima pakeisti tik jos procesorių, pridėti atminties. Na, bent jau aš ne kartą apie tai galvojau dar tais laikais, kai turėti „Voodoo 2“ buvo neabejotino „kietumo“ kompiuterių srityje požymis.

Atsako į šias godas teko palaukti, bet štai, jis yra – MSI pristatė vaizdo plokštę, kurioje sumontuotus vaizdo procesorius galima keisti.

Standartiniame naujosios MSI „Geminium-Go!“ plokštės variante sumontuoti du „nVidia GeForce Go 6600“ procesoriai bei 512 MB vaizdo atminties. Tarpusavyje procesoriai bendrauja SLI sąsajos dėka, bendras plokštės našumas turėtų būti artimas įprastinėms „GeForce 6800“.

Abu vaizdo procesoriai sumontuoti ant specialių MXM formato (Mobile PCI Express Module) plokštelių. Norint vietoje jų ant vaizdo plokštės sumontuoti galingesnius, tiesiog teks įsigyti MXM plokštelę su norimo galingumo „GeForce Go“ šeimos vaizdo procesoriumi.

„Geminium-Go!“ yra koncepcinis modelis ir prekyboje ši plokštė gali niekuomet taip ir nepasirodyti. Juolab, kad MSI nemenkai žinomi kaip kompanija, pristatanti produktus, kuriais vėliau neprekiaujama – pakanka prisiminti „Computex Taipei 2005“ parodoje pristatytą vaizdo plokšte su AGP ir „PCI-Express“ jungtimis.

Beje, MXM plokštės nėra naujiena. Jas „nVidia“ sumanė tam, kad nešiojamų kompiuterių savininkai turėtų galimybę atnaujinti savo įrenginių vaizdo sistemas. Nors idėja ir graži, ji kažkodėl netapo populiari, tad šiuo metu nusipirkti MXM kortų praktiškai neįmanoma.