Viena iš didžiausių pasaulyje pagrindinių plokščių gamintojų „MicroStar International“ (MSI), jos viceprezidento teigimu, planuoja pasitraukti iš šios rinkos. Toks sprendimas esą priimtas dėl lėtėjančių pardavimų, lemtų nešiojamų sistemų populiarėjimo. MSI liks dirbti su kita produkcija, kuri apima platų spektrą nuo tų pačių nešiojamųjų iki vaizdo plokščių.

„Asustek“ (ASUS), „Gigabyte“, „EliteGroup“ (ECS) ir MSI šiuo metu yra keturi pagrindinių plokščių pasaulio rykliai, ant kurių laikosi rinkos liūto dalis. Vienam iš jų pasitraukus kitos bendrovės turės nemažai erdvės aktyviai plėtrai artimiausius kelis metus. MSI visiškai nutraukti pagrindinių gamybą planuoja per tris metus.

Nešiojamų kompiuterių populiarėjimas stumia stalinių kompiuterių komponentų rinką į stagnaciją – nedidėjant jų pardavimams, vietoje stovi ir dalių rinka. Jei viena bendrovė kiek ir padidina savo rinkos dalį, tai tereiškia, jog kita pardavė mažiau, tuo tarpu bendri pardavimai neauga.

Tuo pat metu investicijos į naujoves kasmet didėja ir rezultate darbas su stalinių kompiuterių komponentais tampa vis mažiau pelningas. Siekdami išlikti rinkoje smulkieji pagrindinių plokščių gamintojai vienija jėgas, nors kadaise apie bendrą bendrovę „Gigabyte United“ kalbėję ASUS ir „Gigabyte“ visgi liko dirbti vieni. Čia pat pradėjo sklandyti gandas, jog ASUS domisi MSI gamybos linijų perėmimu.

Išankstiniais duomenimis, ASUS ir ECS per 2008 metus pardavė po 21 milijoną, „Gigabyte“ – 19, MSI – 16 milijonų pagrindinių plokščių.