MSI gamą papildo nauja pagrindinė plokštė Z77A GD80. Tai aukščiausios klasės produktas, tapsiantis MSI flagmanu plokščių, skirtų Intel Sandy Bridge ir Ivy Bridge procesoriams segmente. Šis produktas išsiskiria ne tik visoms panašios klasės produktams būdingomis galimybėmis, bet ir išskirtinėmis savybėmis.

Viena iš jų yra Intel Thunderbolt technologijos palaikymas. Ši technologija sukuria net 10 Gb/s duomenų perdavimo srautą. Intel dar pernai skelbė, jog šiais metais po Intel Ivy Bridge pasirodymo stengsis, jog kuo daugiau produktų būtų suderinami su šia technologija. Iki šiol ji dažniausiai buvo sutinkama Apple gaminamuose nešiojamuose kompiuteriuose.

Ši plokštė turi LGA 1155 procesoriaus lizdą ir yra suderinama su visais į jį montuojamais centriniais procesoriais. Kaip ir įprasta darbiniai atminčiai yra skirti keturi lizdai. Juose gali būti iki 64 GB operatyviosios atminties, dirbančios 2667 MHz dažniu. Sparta rūpinasi OC Genie technologija, kuri reikiamu metu gali paspartinti reikiamus komponentus.

MSI Z77 GD80 motininė plokštė turi tris PCI Express 3.0 X16 lizdus. Juose galime naudoti ne tik kelias AMD bet ir nVidia grafinį branduolį turinčias vaizdo plokštes. Plokštė taip pat turi keturias PCI Express X1 jungtis, į kurias dažniausiai montuojamos garso plokštės, TV kortos, ar moderniausi SSD diskai. Be abejo plokštė suteikia galimybę naudotis į procesorių integruotais grafiniais lustais. Tam yra skirtos Mini Display Port, HDMI bei D-Sub vaizdo išvestys

Plokštė turi aštuonias Sata jungtis. Keturios iš jų yra antrosios kartos, o likusios keturios – naujosios Sata 3. Dvi papildomos trečiosios kartos  Sata jungtys atsirado įmontavus atskirą kontrolerį. Galinėje sienelėje randame dvi USB 3.0 jungtis bei keturias senesnes USB 2.0 sąsajas. Į kompiuterio priekį gali būti išvestos dvi USB 3.0 bei šešios USB 2.0 jungtys.

Naujoji MSI Z77A GD80 pagrindinė plokštė prekybos vietose pasirodys artimiausiu metu. Kiek pinigų už ją teks pakloti dar nėra žinoma. Galima net neabejoti, kad už tokį produktą parduotuvėje teks palikti apvalią sumelę. Su Intel Thunderbolt sistemos veikimu šioje plokštėje galite susipažinti šioje apžvalgoje.

TechPowerUp, Games.lt