Computex 2012 parodoje MSI pademonstravo naująją GTX 680 versiją Lightning. Tai viena pažangiausių GeForce GTX 680 versijų, kurią kompanija kūrė atsižvelgdama į spartinimo entuziastų poreikius.

Jau standartinėmis konfigūracijomis plokštės branduolys pasiekia 1110 MHz greitį, o įjungus Boost režimą jis pakyla iki 1176 MHz. Palyginimui, paprasta GTX 680 versija dirba 1006 MHz greičiu ir Boost režime gali pagreitėti iki 1058 MHz. 2GB dydžio grafinės atminties dažnis išliko nepakeistas – jis yra šiek tiek didesnis nei 6 GHz.

Ši vaizdo korta turi neseniai pristatytą Twin Frozr IV aušintuvą. Pakankamai plonas aušintuvas užima tik du PCI įrenginių aukštus ir nė kiek neišlenda į trečiąjį. Aušinimo sistemos efektyvumą užtikrina penki 8 milimetrų storio šiluminiai vamzdeliai. Ant radiatoriaus sukasi du 80 mm skersmens ventiliatoriai. Tokia aušinimo sistema turėtų užtikrinti 20 procentų geresnį oro pralaidumą ir 16 laipsnių žemesnes temperatūras.

Na o tokie geri vėsinimo rezultatai pasiekiama keliant 6,7 dB mažiau triukšmo. Šis aušintuvas turi dulkių šalinimo technologija, kuri paleidus kompiuterį pusė minutės suka ventiliatorius į priešingą pusę. Taigi akivaizdu, kad Twin Frozr IV aušintuvas yra žymiai geresnis už standartinį analogą.

Geras spartinimo galimybes taip pat garantuoja ir modifikuota montažinė plokštė. Joje yra sumontuota pažangi dvylikos fazių energijos tiekimo technologija. Energija plokštei teikiama dvejomis aštuonių kontaktų jungtimis, tad galios jai tikrai niekada nepritruks. Beje galingosios MSI modifikacijos TDP reitingas pakilo net iki 260W, nors paprastoje versijoje jis tesiekia 195W. Na o didžiausios galios ištroškę ekstremalai galės naudoti net keturias tokias plokštes vienu metu ir taip pasiekti maksimalius spartos rezultatus.

Pamatyti ką iš tiesų ši plokštė sugeba galite TechPowerUp ir Guru3D parengtose apžvalgose. Ši plokštė jau pasirodė kompiuterinės technikos salonuose. Pigiausia MSI GTX 680 versija mūsų žemyno parduotuvėse kainuoja 480 eurų, o Lightning modifikacija – 534 eurus.

MSI, Games.lt