Nešiojamų kompiuterių prijungimui prie interneto naudojamų mobilių modemų rinka 2008 metais pasiekė 35 milijonų parduotų įrenginių ribą.

Rinkos tyrimų bendrovė „ABI Research“ tokį rezultatą vertina kaip labai neblogą – pardavimai per praeitus metus augo 3,5 mln. vienetų. Prognozuojama, kad 2009 metais jie padidės net du kartus.

Didžiąją dalį iš tų 35 mln. modemų sudarė ryšio operatorių aktyviai siūlyti prie USB lizdo jungiami modeliai. Tik 3,5 milijono modemų buvo integruotieji, t.y. jie montuoti į kompiuterių vidų ir buvo jų dalis.

Daugiausiai pastangų varžydamiesi šioje rinkoje dėjo „Qualcomm“ ir „Ericsson“ – kompanijos viena po kitos pristatinėjo konkuruojančius produktus. Tuo tarpu ryšio operatoriai, ypač Europoje, viena po kitos pristatinėjo akcijas, kuomet nešiojami kompiuteriai su modemais siūlyti už fiksuota mėnesinį mokestį sutarties laikui.

Visgi analitikai įspėja, kad dėl ekonomikos bėdų gali sulėtėti ir šios rinkos augimas. „Savo prognozę mes pakoregavome, sumažinome lūkesčius atsižvelgdami į situaciją rinkoje. Visgi modemų rinka ir toliau augs, gal tik kiek lėčiau nei atrodė anksčiau“, – sako „ABI Research“ vyresnysis analitikas Philip Solis.