Jau esame išbandę biudžetinę Sandberg Thunderstorm klaviatūrą ir nebrangias erdvinio garso žaidėjų Sandberg Derecho ausines. Atėjo laikas išbandyti dar vieną produktą – Sandberg Studio Pro mikrofoną.

Abu prieš tai išvardinti produktai turėjo savų trūkumų, kuriuos bent iš dalies galima pateisinti žema kaina. Skirtingai nei prieš tai išvardinti produktai, Studio Pro ausinės nėra joks ekonominės klasės produktas – beveik 100 eurų kainuojantis mikrofonas turi gerai atlikti savo darbą, kad pateisintų už jį prašomą sumą.

Beje kodėl Games.lt testuoja mikrofoną? Nes šis mikrofonas priklauso e-sporto produktų serijai ir orientuotas būtent į žaidėjus. Teigiama, kad jis sukurtas kokybiškam bendravimui su komandos draugais bei žaidimų Stream’inimui.

Bandome Sandberg Studio Pro

Įsigijus mikrofoną, prieš pradedant naudoti, jį dar reikės susirinkti.

Dažnai audio aparatūros kokybę galima vertinti pagal jos dydį. Didelis mikrofonas ar garsiakalbis visada bus geresnis už tokios pačios klasės mažesnįjį. Čia jau tiesiog ima veikti fizikos dėsniai.

Jeigu vertintumėme fizines savybes, Sandberg Studio Pro atrodo kaip aukščiausios klasės mikrofonas. Iš nuotraukų galima suprasti, kad jis yra didelis, tačiau realybėje jis yra dar didesnis. Tą patį galima pasakyti ir apie jo svorį – apie pusę kilogramo sveriančiame mikrofone turėtų būti kažkas, kas yra kokybiška ir pagaminta netaupant.

Šiuo mikrofonu reikia išmokti naudotis. Egzistuoja niekur nepublikuotas pirminis šios apžvalgos variantas, kuriame jis įvardijamas, kaip pats blogiausias visų laikų mikrofonas už tokią, kainą. Taip pat esu nusiuntęs bandomąjį įrašą į profesionalią garso studiją tiesiog atspėti, kiek jis kainuoja. Atsakymas buvo 10 kartų mažesnis už tikrąją mikrofoną kainą.

Visa esmė slypi garsumo reguliavime. Esant maksimaliam garsumui, mikrofonas skamba tiesiog tragiškai. Buvo girdimas didelis pašalinis triukšmas, bei tai, kad ADC konverteris tragiškai nukirpinėja garso bangų peak’us (vadinamasis clipping’as). Kaip paaiškėjo atliekant problemos paieškas, esant mažesniam nei vidutiniam garsumui jis veikia taip, kaip ir turi veikti. Sandberg tiesiog persistengė suteikdama vartotojui tokį platų garsumo reguliavimą, kokio neatlaiko pats ADC konverteris arba/ ir mikrofono membrana.

Vis dėl to išmokus naudotis mikrofonu jis tarnauja gerai. Štai Jums ir bandomasis įrašas:

Garso kokybė yra pilnai pakankama pusiau profesionaliems įgarsinimams – jeigu laidų kūrimas nėra pagrindinis Jūsų pajamų šaltinis, to ką suteikia šis mikrofonas tikrai užteks.

Taip pat reikia paminėti ir kitą privalumą, kuris yra būdingas tokio tipo mikrofonams. Jis labai gerai gaudo garsą nepriklausomai nuo to, kaip toli nuo jo esate. Stream’eriams nebebūtina turėti mikrofono prie pat lūpų, mikrofoną drąsiai galima palikti tolimiausiame stalo kampe, kur jo niekas nemato, ir niekam netrukdo. Šnekėdami su draugais būsite girdimas nuėjęs net į kitą kambario galią, kas visiškai neveikia su mažesnio dydžio mikrofonais.

Mikrofono gale yra ir 3,5 mm. jungtis. Į ją galite įkišti ausinių ar garsiakalbio jungtį ir mikrofonas veiks kaip išorinė garso plokštė. Kitas variantas – šį audio išėjimą prijungti prie garsiakalbių tiesioginei transliacijai. Net ir naudojant specialias programas tai darant kompiuterio pagalba jaučiamas minimalus garso atsilikimas – tokiu atveju kalbėti yra labai sunku. Tačiau garsiakalbį prijungus prie mikrofono lag’as tampa nuliniu, kas yra svarbiausias dalykas, norint sklandžiai kalbėti.

Išvados

Šį mikrofoną galite įsigyti už kiek daugiau nei 90 eurų, kas nėra didelė suma, jeigu kalbame apie garso techniką, kuriai yra taikomi aukšti kokybės kriterijai. Jei norite, galite nusipirkti ir Sandberg siūlomą garso filtrą. Pastarojo kaina 20 eurų.

Sandberg šiek tiek persistengė pasiūlydama didelį garsumo valdymo intervalą. Bet tai yra vienintelė gamintojo klaida, kuri nenustatant maksimalaus garsumo visiškai netrukdo naudotis įrenginiu. Visa kita yra parengta gerai – įrenginys puikiai tenkins žaidėjų ir Streamer’ių poreikius. Mikrofonas puikai fiksuoja nutolusį garsą, balsas yra gyvas, jame nėra iškraipymų, nesigirdi foninio triukšmo. Taip pat patiko, analoginė garsiakalbių išvestis. Kadangi prie jos prijungus mikrofoną garsas nėra formatuojamas į skaitmeninį, o po to atgal į analoginį, nėra absoliučiai jokio lag’o, kas sukuria profesionalą viešojo kalbėjimo patirtį

Jūs manim nepatikėsite, tačiau šis mikrofonas turi vos du konkurentus. Tai šiek tiek pigesnis Trust GXT 252 Emita ir be abejo brangesnis Razer Seiren X. Ir tai yra viskas – kiti mikrofonai priklauso visiškai kitai kainų kategorijai arba tiesiog yra kitokio tipo ir skirti kitokio tipo garsui įrašyti.

Nelabai noriu lyginti šio mikrofono su specializuota audio aparatūra. Kiekvienas toks mikrofonas bus geresnis savoj srityje, tačiau nebus toks universalus, koks yra Sandberg’as. Kalbant apie pusiau profesionalią įrangą, universalumas turbūt daugeliui yra svarbesnis už vienos savybės išryškinimą.