Kiek jūsų mieste yra specializuotų Apple parduotuvių? Kauniečiai ir Klaipėdiečiai atsakytų, kad vieną, Vilniečiai pasigirtų „net“ dvejomis, na o kitų miestų gyventojai atsakytų, kad nė vienos. Na o vienam Kinijos mieste sutilpo ir sėkmingai veikė net dvidešimt aštuonios nelegalios Apple parduotuvės.

Tokia nelegalių parduotuvių gausybė buvo aptikta Kunmingo mieste. Aferą padėjo išsiaiškinti vienas JAV pilietis, gyvenantis Kunminge. Jis savo Blog’e aprašė apsilankymą vienoje iš tokių parduotuvių. Šešias tokias prekybvietes buvo pavyke rasti ankščiau, na o dabar prisidėjo likusios 22.

Didžiausią įspūdį palieka pačių parduotuvių apipavidalinimas. Visas dekoras buvo precižiškai nukopijuotas nuo originalių JAV gamintojo firminių parduotuvių. Net smulkiausios interjero detalės ir darbuotojų apranga atitiko Apple parduotuvių reikalavimus. Beje, patys parduotuvių darbuotojai net nenutuokė, jog jų darbovietė yra netikra Apple parduotuvė.

Kolkas nežinoma, ar parduotuvėse buvo prekiaujama originalia, ar suklastota Apple produkcija. Žinant klastojimo mastus Kinijoje niekas nenustebtų, jeigu parduotos prekės buvo padirbtos. Net jei buvo pardavinėjamos tikros prekės, parduotuvių savininkams grės teisinė atsakomybė už tokių parduotuvių įrengimą.