„Microsoft“ surengtą konferenciją eilinį sykį sujaukė nepaaiškinamos nesėkmės. Šįsyk tai buvo ne lūžinėjančios operacinės, o elektra. Ji visiškai dingo toje Los Andželo miesto dalyje, kur jau buvo beprasidedantis „Microsoft Professional Developers Conference“ renginys.

Na, čia galima paminėti ir gana kuriozišką priežastį, kodėl daugiau nei milijonas gyventojų liko be elektros. Teigiama, jog tai nutiko darbininkams planinio remonto metu nukirpus ne tą kabelį. Skamba tikrai įdomiai.

Visus „Microsoft Professional Developers Conference“ renginius teko gerokai nukelti. O naujienų juose netrūko…

Pirmasis kalbėjęs Bilas Geitsas pristatė naujovę, kuri būsimose „Microsoft“ programose turėtų pakeisti mums dabar įprasta meniu sistemą. Naujosios sąsajos principas yra toks: užuot klaidžiojus po nesibaigiančius programų meniu bruzgynus, vartotojams paspaudus juos dominantį punktą „toolbare“ atsiras su juo susijusiu parametrų ir pan. eilutės. Tarkime jei norime pakeisti paraščių plotį, iš meniu teks rinktis Format>Margins. Tuomet viršutinėje programos lango dalyje atsiras langelis su vizualiai pavaizduotais galimais nustatymais. Spaudžiame artimiausią norimam variantą ir štai – jį turime. Jokių dialogo langų. Mažiau patyrę vartotojai turėtų džiaugtis, labiau patyrę veikiausiai taip pat – tokią pačią valdymo sistemą savo profesionalams skirtuose produktuose jau kurį laiką naudoja „Adobe“ ir „Corel“. Naujasis valdymo principas pirmą sykį turi pasirodyti „Microsoft Office 12“ pakete.

Na, nupasakojau gal ir ne itin aiškiai, bet… Jei ką – šios naujienos apačioje yra naująjį valdymą iliustruojantis paveikslėlis.

Taip pat pristatyta ir būsimos „Windows Vista“ operacinės savybė, turinti pagreitinti programų paleidimą „SuperFetch“. Na, jos veikimo principas labai paprastas – dažniausiai naudojamų programų dalys užkraunamos drauge su operacine sistema. Vartotojui norint paleisti programą, tai nutinka greitai, nes iš tiesų jos paleidinėti nelabai ir reik – pagrindiniai komponentai visą laiką „kabo“ fone tik ir laukdami, kada jais bus susidomėta. „Microsoft“ teigia, jog bendro operacinės sistemos pasikrovimo laiko būtinybė paleisti programų modulius neįtakos, mat tam bus išnaudojamos dviejų branduolių procesorių siūlomos multitaskingo galimybės.

„SuperFetch“ turėtų veikti tik galutinėje „Windows Vista“ operacinės versijoje. Na, toks savotiškas išankstinis kešavimas man skamba kiek nesolidžiai – net jei bendras įkrovos laikas neilgės, kokia man nauda iš fone kabančios „Outlook“ programos jei aš bandau paleisti kokį retai naudojamą įrankį? Ogi jokios. Bent jau taip atrodo kol kas – daugiau detalių apie „SuperFetch“ veikimą turėtų paaiškėti artimiausiu metu.