Kuomet buvo paskelbta, kad „Microsoft Office 2007“ raštinės programų paketas palaikys PDF failų formatą, nustebo nemažai kas, įskaitant mane patį. Vieną vertus, patogu – norint išsaugoti failą kaip PDF bylą nereikės ieškoti papildomų programų. Kiek keista atrodė tik tyla iš formato kūrėjų „Adobe“ pusės…

Pasirodo, ne viskas taip gražu. Derybos dėl PDF palaikymo „Office 2007“ tarp „Microsoft“ ir „Adobe“ truko keturis mėnesius, kol galų gale įstrigo. „Microsoft“ teigia, kad galimybė išsaugoti faillus PDF formatu yra vienas iš labiausiai vartotojų pageidaujamų dalykų, tuo tarpu „Adobe“ reikalauja arba jos nediegti, arba už naudojimąsi ja imti papildomą mokestį iš vartotojų.

„Microsoft“ atstovų teigimu, tokia pozicija atrodo nesuprantama – „Adobe“ ne kartą teigė, kad PDF yra atviras formatas, galimybę išsaugoti bylas juo turi konkuruojantys paketai „OpenOffice“, „WordPerfect Office“.

Kuo bendrovių konfliktas baigsis, nežinia. Na o „Microsoft“ nusprendė būti diplomatiškais ir iš „Office 2007“ Beta 2 bandomosios versijos pašalino galimybę išsaugoti failus PDF formatu. Ji atsiranda tik vartotojui parsisiuntus atitinkamą papildymą.