Mini ITX formato Cube tipo korpusai yra ne patys funkcionaliausi, na o micro ATX dydžio Cube korpusai yra pakankamai talpūs, kad juose tilptų pilnavertė sistema.

Tačiau kartu jie gali kelti daug klausimų pirkėjams. Kodėl jie kainuoja 60 – 80 eurų? Tokios pradinės kainos yra iš ties didelės. Dėl šios priežasties Cube tipo korpusai ir neišstūmė įprastų Tower dėžių iš ekonominės klasės ofiso sistemų rinkos.

Tokie patys klausimai kilo ir Chieftec‘ui. Iš tiesų, kodėl tie korpusai yra tokie brangūs? Neradusi argumentų kompanija nusprendė neprašyti pinigų už mažesnį dydį ir pristatė CI-01B-OP korpusą – turbūt pirmąjį sąžiningai įkainuotą kubo formos korpusą.

Pakuotė ir komplektacija

Kubo formos korpusui buvo sukurta kubo formos pakuotė. Ji paprasta, neišvaizdi, pagaminta iš rudo kartono.

Viduje randame tvirtinimo varžtus, dangtelį PCI lizdui uždengti, Korpuso montavimo instrukciją (kadangi tai nestandartinis korpusas, ji tikrai pravers) ir dvi laidų grupavimo juosteles. Pastarosios yra tokos pigios ir plonos, kad tiesiog kelia juoką.

Žvilgsnis į išore

Korpusas savo forma yra tiesiog kubas. Na, ne visai kubas, tikslios jo dimensijos yra 390mm x 265mm x 325mm, tačiau tai jau visai netoli minėtosios figūros. Taigi jis yra šiek tiek platesnis už paprastą korpusą, tačiau pastebimai trumpesnis ir žemesnis.

Visą korpuso priekį ir viršutinę dalį sudaro perforuota skarda. Pastaroji šiuo metu nėra „ant bangos“, bet viskas atrodo gan neblogai.

Korpuso viršuje ties kairiąja briauna yra išdėstytos visos jungtys, kurių mažame korpuse nėra mažiau nei įprastame. Tai – dvi USB 3.0, viena USB 2.0, ausinių bei mikrofono garso išvestys. Šalia jų stūkso įjungimo bei perkrovimo mygtukai.

Žiūrint iš korpusą iš galio matome stačius PCI lizdų dangtelius – reiškia galima spėti, kad viduje motininė plokštė bus guldoma. Bet kokiu atveju, geriau ne spėlioti, o nuimti korpuso šonus ir tai patikrinti.


Žvilgsnis į vidų

Kol kas tai yra tik trečias Cube tipo korpusas, su kuriuo aš susiduriu. Prieš tai esu dirbęs tik su Cubitek Mini Cube ir Fractal Design Node 304. Ir tai yra kur kas brangesni korpusai, nei šis Chieftec – Fractal Design kainuoja du kartus daugiau, o Cubitek – net keturis.

Bet kalbant apie vidaus išplanavimo to visiškai nesijaučia. Priešingai – apima jausmas, kad Chieftec į projektavimą ir gamybą investavo daugiau nei minėtosios firmos.

Chieftec sukūrė labai patogią komponentų montavimo sistemą. Nuo rėmo nuėmus šoninius dangčius priekinę panelę ir viršų galime atlenkti viršutinę korpuso dalį 45 laipsnių kampu. Taip galima lengvai pasiekti motininės plokštės montavimo vietą ir be kančių sumontuoti motininę plokštę, operatyviąją atmintį, aušintuvus ir visą kitą. Iš tikrųjų, mažuosiuose korpusuose montavimas yra bjaurus dalykas, ir sistemos rinkimas į Fractal Design Node 304 buvo tikra kankynė. Konkurentai dažnai naudoja išimamas motininės plokštės platformas, kas yra mažiau patogu.

Norint išrinkti korpusą reikia nuimti šešis ranka atsukamus varžtelius ir… du atsukamus atsuktuvu 🙁 Taigi be įrankio korpuso iki galo neišardysime, o sukurti paprasčiau išmontuojamą sistemą tikrai buvo įmanoma.

Į CI-01B-OP gulsčiai yra montuojama motininė plokštė, po apačia yra maitinimo bloko vieta ir vieta dviem 3,5 colio įrenginiams.

Už maitinimo bloko yra dar dvi vietos, 2,5 colio formato laikmenoms. Nors nesunkiai čia tilptų ir keturi tokie įrenginiai.

Dvi 2,5 colių vietos + dvi 3,5 colių vietos atrodo kaip puikus derinys kompaktiniam korpusui. Tačiau čia Chieftec šiek tiek prifantazavo ir nusprendė, kad žmonėms reikės dar vienos 3,5 colių vietos su išėjimu į priekį, vietos diskasukiui ir dar papildomos vietos SSD diskui.

Aš pats mėgstu turėti diskasukį kompiuterio priekį, o dar labiau mėgstu turėti atminties kortelių skaitytuvą, kad nereikėtų nuolat jo junginėti per USB jungtį. Todėl man ši savybė yra labiau maloni, nei trukdanti.

Deja, šiuolaikiniai žmonės to nesupras. Už minėtuosius privalumus, teko atsisakyti 240 mm aušinimo skysčiu sistemų palaikymo. Jaunimas to nesupras… Tai yra iš ties didelė ir rizikinga auka.

Nors korpuso kaina yra maža, tačiau teks įskaičiuoti tai, kad bet kokiu atveju reikės korpuse turėti bent vieną ventiliatorių, o Chieftec jų čia neprideda.

Labai įdomus sprendimas  yra pritaikytas viršutiniam ventiliatoriui. Čia galima montuoti 120 milimetrų ir 92 milimetrų dydžio ventiliatorius. Jeigu su didesniuoju ventiliatoriumi viskas gerai, su 92 milimetrų ventiliatoriumi priimtas keistas sprendimas. Jis tvirtinasi vos dviem varžtais. Kodėl joje nėra išgręžta daugiau skylių, aš net neturiu supratimo.

Maksimalus tinkamo orinio aušintuvo dydis yra 150 mm. Iš vienos pusės, Cube tipo korpusui yra geras parametras, iš kitos pusės, labai daug aušintuvų yra 150 – 165 mm dydžio intervale, todėl papildomas centimetras aušintuvui būtų labai naudingas. Su vaizdo plokštėmis paprasčiau – 320 milimetrų visiškai pakanka.

Išvados

Chieftec sugebėjo sukurti unikalų korpusą – CI-01B-OP tiesiog neturi konkurentų. Kainuodamas vos 40 eurų, korpusas yra pigiausias Micro ATX formato kubas. Mes galime jį lyginti nebent su Mini ITX formato korpusais, kurie yra mažiau funkcionalūs, arba su brangesniais analogas – kitų tokio tipo korpusų kainos prasideda nuo 60 eurų.

Būdamas pigiausiu rinkoje, šis korpusas keičia suvokimą apie tai, kada verta rinktis kubo formos sistemą. Ankščiau Cube korpusai buvo skirti tik tiems, kurie nori papildomai primokėti už išvaizdą. Chieftec‘as neprašo permokėti už dizainą, o tiesiog suteikia kompaktinio dydžio privalumą. Ir jis toks yra vienintelis.

Tai reiškia, kad tiems, kam nėra labai svarbu koks korpusas talpins jų sistemą, atsirado galimybė turėti kubą. Iki šiol dėl didelių kainų toks sprendimas buvo tiesiog neįmanomas.

Pagal tai būtų galima teigti, kad korpusas bus elementariausias kubo formos Micro ATX dydžio korpusas. Bet vis dėl to jis turi tikrai nemažai pliusų. Pavyzdžiui atlenkiamas rėmas, žymiai palengvinantis montavimą ir turbūt svarbiausias dalykas – pakankamai vietos padoriai sistemai be didesnių suvaržymų. 

Kas galėtų būti geriau? Korpusas suprojektuotas gan seniai, Todėl vietoj 240mm aušinimo skysčiu sistemų palaikymo buvo pasirinkta palikti vietą diskasukiui. Kaip ir minėjau, asmeniškai man tai netrukdo, tačiau daugumai vartotojų yra artimesni kiti prioritetai. Dar reikia nepamiršti, kad teks pirkti papildomus ventiliatorius.