„Maxtor“ išorinių kietųjų diskų linija „OneTouch“ priartėjo prie 1 TB talpos barjero. Naujasis serijos diskas „OneTouch III Turbo Edition“ gali sutalpinti būtent tiek informacijos.

Diskas tinka PC ir „Macintosh“ šeimų kompiuteriams, prie jo pridedama programinė įranga automatiniam atsarginių kopijų darymui bei duomenų atstatymui iš jų. Taip pat yra ir programos, turinčios padėti lengvai atlikti duomenų sinchronizacijos procesą keletoje kompiuterių.

Iš tiesų šis įrenginys nėra vientisas kietasis diskas – jį sudaro du sujungti diskų įrenginiai. Pažengę vartotojai su specialia programėle net galės nustatyti, kokiu RAID režimu, 1 ar 0, jie dirbs.

Nuo savo pirmtakų „OneTouch III Turbo Edition“ skiriasi ir kiek pakitusiu korpuso bei pakuotės dizainu. Prie kompiuterio šis itin talpus išorinis diskas jungiamas per vieną iš trijų jame esančių „USB 2.0“, FireWire 400 arba FireWire 800 jungčių. Pirkėjai galės pasirinkti, kokio tipo jungtimis ginkluoto įrenginio nori. Taip pat bus galima įsigyti ir kuklesnės, 600 GB talpos „OneTouch III Turbo Edition“ versiją. Ji kainuos apie 550 JAV dolerių, tuo tarpu už 1 TB talpos versiją teks pakloti net 900$.

Pagalvojus apie tai, kad duomenų laikmenos grėsmingai artėja prie 1 TB ribos, mane vis apima keistas jausmas. Juk dar neseniai tai atrodė taip nepasiekiama ir tolima.