Šiandien Jus supažindinsiu su išskirtiniu maitinimo bloku.  Tai – naujasis Corsair HX 1000, kuris yra vienas pažangiausių iki šiol Games.lt bandytų maitinimo blokų, o su juo gali lygiuotis nebent Antec HCP 1000 Platinum, bet ir jam iki šio Corsair‘o šiek tiek trūksta.

Corsair HX serijai aš jaučiu didelius sentimentus. Būtent HX serijai priklausė pirmieji Corsair maitinimo blokai, kurie į prekybą buvo išleisti dar 2006-aisiais metais ir maitino sistemas su Pentium 4 procesoriais, 512 MB RAM ir nVidia Geforce 7900 GT. Apskritai, tada pradėjo megztis visa žaidėjams skirtų maitinimo blokų rinką, per tą laiką Corsair spėjo išleisti penktąją šių modelių kartą.

Per vienuolika metų kompanija tapo pačia svarbiausia rinkos žaidėja, sugebėjo parduoti daugiau nei 10 milijonų maitinimo blokų, kurių bendra masė lygi 10000 azijinių dramblių masei, o nupjausčius visų dramblių uodegas maitinimo blokų kabelius, jais būtų galima apsupti visą žemės rutulį.

Labai nekenčiu kai naujų automobilių kainas komentatoriai lygina su namų kainomis arba skaičiuojama, kiek minimalių algų reiks jam įsigyti. Kam tai? Juk tai neturi visiškai jokios prasmės. Šiuo atveju galima sakyti, kad už šio maitinimo bloko kainą galima nusipirkti trečią golfą. Jeigu tai bus versija su skaitmeniniu valdymu, tas trečias golfas turės kiaurai neprarūdijūsį kėbulą, arba neišluptą „magę“,  arba pečiukas vis dar sugebės pūsti vėjelį (rinktis vieną iš trijų). Taip pat galima sakyti, kad vieniša mama per mėnesį tiek pinigų gauna išgyvenimui, tačiau tokie lyginimai yra žiauriai kvaili ir nelogiški. Tarkim, jog šis blokas kainuoja tiek, kiek naktis vidutiniame gero viešbučio kambaryje. Arba viena šimtadalį naujo vidutinės klasės automobilio. Skamba ne taip baisiai?


Pakuotė ir komplektacija

Kažkada esu matęs kaip Thermaltake maitinimo bloko dėžutėje entuziastai buvo sutalpinę pilnai veikiantį kompiuterį. Tai padaryti šioje dėžutėje būtų neįdomu, tiesiog per paprasta, nes ji yra labai didelė.

Dėžutės apipavidalinimas nė kiek nesiskiria nuo kitų Corsair maitinimo blokų pakuočių. Viskas paprasta, gražu ir tvarkinga. Nuėmus fasadinę dėžutės dalį randame kiek paprastesnę rudo kartono pakuotę.

Su pilnai modulinio dizaino maitinimo bloku gauname net trylika atjungiamų kabelių + FDD jungties adapterį. Jau aišku kokiais būdais Corsair‘ui kabeliais pavyktų apjuosti visą pasaulį. Nepanaudotiems kabeliams sudėti yra skirtas maišiukas.

Komplektacijoje taip pat yra maitinimo laidas, keturi varžtai, kabelių tvarkymo juostos, dailus lipdukas korpuso papuošimui, vartotojo vadovas bei garantines informacijos gidas. Visko per akis. Tik labai keista, kad kabelių tvarkymo juostos yra ne lipnios, o tiesiog paprasčiausi vienkartiniai ZIP‘ai.

Detalus žvilgsnis

Nors ir 1000W yra žvėriškai daug galios, tai tėra tik viduriukas visoje HX serijoje, kurios atstovų galia svyruoja nuo 750W iki 1200W. Aukščiau Corsair gamoje yra tik AX 1500i, kuris siūlo pusantro kilovato galios, 80+ Titanium efektyvumą ir yra surinktas garsiosios Flextron pastangomis. Bet jau už jo kainą ne tik trečias, bet ir ketvirtas Golfas jau išeitų.

Bet grįžtam prie HX serijos. Ji sudaryta iš dviejų dalių – įprastų HX blokų ir HXi, turinčių skaitmeninį monitoringą. Šį kartą bandomas maitinimo blokas skaitmeninio stebėjimo galimybės deja neturi, bet už tat kainuoja šiek tiek mažiau.

Versija be skaitmeninio valdymo pasirodė vėliau, todėl ji vietoj spalvoto (žydro) dizaino turi naujausiuose Corsair modeliuose naudojamą pilką apipavidalinimą. Tokios spalvos maitinimo blokai gal ir nėra tokie išraiškingi, tačiau daug geriau pritaikomi prie skirtingo dizaino sistemų.

Sistema, kuriai reikia tokios galios maitinimo bloko be abejo turės daug jungčių. Kadangi neatjungiamų kabelių čia nėra, dėl to visa HX 1000 galinė sienelė nusėta lizdais moduliniams kabeliams. Jungčių pakaks net ir reikliausiems vartotojams, užtenka paminėti vien tai, kad pajungti keturias vaizdo plokštes čia būtų ne problema.

Sata ir Molex kabeliai yra plokščiojo tipo, o visi likę – įprasti. Net ir pigesniuose maitinimo blokuose jau galima išvysti vien tik plokščiuosius kabelius. Bet net ir įprasti kabeliai yra labai kokybiškai Sleeve‘inti, o juose esantys laidai juodi, tad bendro sistemos vaizdo jie tikrai nedarkys. Senajai FDD jungčiai atskiro kabelio nenutiesta, jai yra skirtas į Molex įkišamas adapteris.


Žvilgsnis į vidų

Maitinimo bloką gamino CWT. Pastaroji kompanija tapo pagrindine Corsair partnere gaminant aukštos klasės maitinimo blokus ir išstūmė iki šiol gera Corsair drauge buvusią Seasonic. Tuo tarpu pigesniųjų blokų klasėje pati CWT buvo išstumta HEC ir Great Wall maitinimo blokų.

Maitinimo bloke naudojama visiškai ta pati platforma, kokia buvo naudota ir Corsair RMx ir RMi maitinimo blokuose. Esminis skirtumas yra bloko efektyvumas. Atlikus nedideles modifikacijas maitinimo blokas vietoj 80 Plus Gold efektyvumo turi platininį naudingumo sertifikatą.

Apie maitinimo bloko komponentų kokybę geriausiai pasako tai, jog jam yra suteikiama 10 metų garantija. Galima kalbėti ne taip abstrakčiai ir paminėti, kad maitinimo bloke naudojami vien japoniški kondensatoriai su 105°C temperatūriniu reitingu. O pastarųjų norint išgauti aukščiausią pulsacijų filtracijos kokybę yra išties daug.

Maitinimo blokas turi OCP (apsauga nuo pernelyg didelės srovės), OVP (apsauga nuo per aukštos įtampos), UVP (apsauga nuo per žemos įtampos) SCP (apsauga nuo trumpojo jungimo), OPP (apsauga nuo perkrovos), OTP (apsauga nuo perkaitimo) apsaugas. Dažnai aukštos klasės blokuose būna neįprastų apsaugų, deja šiame – ne.

Blokas turi vieną išskirtinę savybę. Teoriškai jis gali dirbti kaip vienos galingos 12V linijos savininkas arba kaip aštuonias atskiras 12V linijas turintis PSU. Praktiškai tai yra atsakas į kovą tarp single ir multi rail maitinimo blokų, norint įtikti abiejų pusių šalininkams. Tačiau didelės reikšmės naudojant šį bloką tai nesudaro.

Perjungiklis tarp šių dviejų režimų yra maitinimo bloko modulinių jungčių sienelėje. Tai nėra pati geriausia vieta jo įkomponavimui. Jeigu jis būtų įkomponuotas šalia maitinimo jungties, režimus būtų galima keisti neatidarant kompiuterio korpuso.

Bloką aušina visiems puikiai pažįstamas Corsair NR135P ventiliatorius, kuris yra sutinkamas praktiškai visuose Corsair aukštos klasės maitinimo blokuose. Dėka pusiau pasyvaus režimo, ventiliatorius nesisuka, kol maitinimo bloko apkrova neperžengia 40 procentų ribos. Įjungti ar išjungti pasyvųjį režimą Corsair galimybės nepalieka.

Kol ventiliatorius nesisuka, tol blokas neskleidžia jokio garso. Kai ventiliatorius ima suktis, jo keliamas triukšmas yra labai mažas, todėl jis išlieka virtualiai negirdimu. Tad triukšmingumo klausimu surasti priekaištų praktiškai neįmanoma.


Išvados

Corsair HX 1000 maitinimo blokas šiuo metu kainuoja 210 eurų. Taip pat galite įsigyti ir skaitmeninį stebėjimą turinčią versiją HX 1000i, kuri kainuoja šiek tiek brangiau – 230 eurų. Kurią versiją geriau rinktis vieningo atsakymo neegzistuoja, kiekvienas turėtų apsispręsti pagal savo poreikius.

Maitinimo blokui suteikiama maksimali dešimties metų garantija, daugiau garantijos neduoda niekas. Ir tiek garantijos manau yra geras dalykas, net nebandykite sakyti, jog per tiek metų jis sugebės atgyventi morališkai. Paimkime dešimties metų senumo Corsair HX serijos maitinimo blokus. Jeigu turėčiau tokį maitinimo bloką ir rinkčiau naują sistemą rimtai pagalvočiau apie galimybę pasilikti senąjį maitinimo bloką ir nešvaistyti pinigų naujajam pirkiniui. Tikiu, kad panašiai po 10 metų jausis ir šio maitinimo bloko savininkai.

Vienintelė priežastis nesirinkti HX serijos maitinimo bloko yra Corsair RM 1000x. Tai yra praktiškai tas pats maitinimo blokas, kuriam vietoj 80 Plus Platinum efektyvumo standarto, tėra tik 80 Plus Gold sertifikatas. Praradimai yra minimalūs, tiesa ir kainų skirtumas nėra didelis. Už RM 1000x prašoma 190 eurų, ar verta tiek sutaupyti dėl 80 Plus Gold sertifikato, kiekvienas gali nuspręsti asmeniškai. Už tokią pačią sumą, kiek kainuoja HX 1000 galia įsigyti RM 1000i – RM 1000 veriją su skaitmeninio stebėjimo galimybe.

Trumpiau tariant RM 1000X, RM 1000i, HX 1000 ir HX 1000i yra gan panašūs maitinimo blokai. Tai leidžia vartotojams rinktis, kokios savybės vartotojams yra svarbios, o kurios ne. Bet kokiu atveju visi keturi maitinimo blokai yra puikus pasirinkimas. Pagrindinis šio maitinimo bloko konkurentas yra Seasonic Prime Platinum, taip pat EVGA SupeNova ir SuperFlower Leadex (nepaisant to, kokie jie geri), kurie nėra patys populiariausi pasirinkimai. Visi šie maitinimo blokai siūlo aukščiausią energijos tiekimo kokybę, tad nė vieno iš jų pirkėjai neliks nusivylę.

Games.lt