Vidutinės klasės maitinimo blokai yra nuobodu. 80 Plus Bronze efektyvumas, 400 – 700 vatų galia, kartais moduliniai laidai, bla bla bla… Viskas nuobodu ir vienoda – nė vienas ligšiolinis šio segmento atstovas neturėjo nieko įdomaus ir išsiskiriančio.

Sumaišties į vidutinę klasę įnešė (ar bent jau pabandė įnešti) Enermax, pristatydama naujuosius RevoBron maitinimo blokus. Jis turi Coolergenie pultelį skirtą ventiliatorių apsukų valdymui. Išmėginsime nestandartinį sprendimą, ir pasakysime ar ši technologija yra verta dėmesio.

Tiesa, tokie ekonominės klasės maitinimo blokai turi pasižymėti idealiu kainos ir kokybės santykiu. O visų papildomų priedų naudojimas tą kainos ir kokybės santykį mažina. Dėl to labai rizikinga ekonominės klasės maitinimo blokams suteikti kažkokių papildomų savybių. Patikrinsime ar Enermax taip pasielgdama nepadarė klaidos.


Pakuotė ir komplektacija

Maitinimo bloko pakuotė neišsiskiria savo dydžiu ar dizainu – priekyje fasadinė dalis, kurioje matomas maitinimo bloko fragmentas, gale surašytos specifikacijos.

Už akių kliūna vienas šypsena keliantis dalykas. Enermax turi savo pigesnių produktų padalinį Lepa, o brangesniuosius produktus leidžia Enermax vardu. Lepa simbolis yra leopardas ir jis vaizduojamas kompanijos logotipe ir ant pakuočių. Šis gamintojas labai myli didelius kačiukus.

Nors ir maitinimo blokas ir neturi labai didelės dėžutės, tačiau RevoBron tikrai išsiskiria savo gausia komplektacija. Viskas net netilpo į vieną kadrą.

Taigi prie bloko pridedami standartiniai priedai: moduliniai laidai, maitinimo kabelis, tvirtinimo varžtukai, vartotojo vadovas. Šalia jų yra ir brangesniuose maitinimo blokuose sutinkami priedai, tokie kaip daugkartinio naudojimo firminės Enermax lipnios juostelės bei maišelis nepanaudotiems moduliniams kabeliams laikyti. Pirmą kartą matau tokį priedą kaip kaištukus nepanaudotoms modulinėms jungtims užkimšti. Keista, kad jie buvo pridėti atskirai, o ne uždėti ant paties šaltinio.

Ir tai toli gražu ne viskas. Yra atskira dėžutė, kurioje yra aušintuvo valdiklis bei jam skirti priedai. Prie valdiklio pridedami reikalingi laidukai, vartotojo vadovas ir dviejų rūšių tvirtinimo juostos – lipnios ir magnetinės juostelės.

Detalus žvilgsnis

Maitinimo blokas atrodo iš ties dailiai. Parinktas skoningas, kontrastingas spalvas turintis dizainas, puikiai derantis prie bet kokios sistemos. Šone esantys užrašai nėra lipduke – jie yra išdažyti ant maitinimo bloko paviršiaus.

Absoliučiai visi maitinimo bloko kabeliai yra plokščiojo tipo, įskaitant net ir motininės plokštės 24 pin jungtį. Tai blokui prideda netgi dar daugiau estetikos.

Bloko nestandartiškumas nesibaigia tik pulteliu. Vietos, į kurias yra statomi laidai gali būti užkimštos silikoniniais kamštukais. Tai gali būti suprantamas dalykas kalbant apie brangesnius blokus, tačiau jokiame kitame biudžetiniame modelyje nieko panašaus nesutiksite.

Kaip matote, Enermax skyrė didelį dėmesį maitinimo bloko interjerui, jie iš peties pasistengė, kad viskas atrodytų nepriekaištingai. Būtų labai liūdna, jeigu šis blokas bus įmontuotas į PSU tunelį turinčią sistemą, kurioje jis liks nematomu.

Jungčių kiekis yra pilnai pakankamas 600W galios maitinimo blokui. Tą patį galima pasakyti ir apie išsidėstymą tarp modulinių ir nemodulinių laidų bei tų laidų ilgius – jie yra geri.

Na o dabar pakalbėkim apie Coolergenie technologiją ir tai, kaip ji veikia. Yra trys režimai, kurie perjungiami valdiklio priekyje esančiu mygtuku. Whisper režimas ventiliatorius laiko išjungtus iki tol, kol maitinimo bloko apkrova nepasiekia 55 %, Silent režime ši riba siekia 40 %, o Off režime išjungiamas pusiau pasyvus veikimas ir sukasi visi ventiliatoriai.

Šiek tiek paradoksalu, kad kai ramybės būsenoj visi kompiuterio ventiliatoriai yra „On“ tada, kai valdiklyje šviečia „Off“.  Taip pat norėtųsi, kad esant Silent režimui ventiliatoriai pradėtų suktis esant mažesnei apkrovos ribai, pavyzdžiui 30 %.

Taip pat yra papildoma funkcija, kuri leidžia suktis ventiliatoriams, prabėgus keliasdešimt sekundžių po maitinimo bloko išjungimo. Pasak Enermax tai prailgina komponentų gyvavimo laiką. Na, per pastarąjį dešimtmetį tik Enermax vienintelė iškėlė tokią problemą ir pasiūlė jai sprendimo būdą. Nėra aišku, kaip tai yra aktualu, bet tikrai nemaišo.


Žvilgsnis į vidų

Maitinimo bloko viduje slepiasi CWT kompanijos sukurta OEM platforma. Jeigu nepameluosiu, tai yra pirmasis maitinimo blokas, turintis būtent šią platformą.

Maitinimo blokas turi juodos spalvos montažinę plokštę. Aušinimo radiatoriukai taip pat yra juodi. Dėl to midiniai komponentai nepersišviečia į išorę ir negadina bendro įvaizdžio.

Kas yra labai gerai, kad ekonominės klasės maitinimo bloke Enermax montuoja tik Japoniškus kondensatorius. Tai yra gera investicija į maitinimo bloko ilgaamžiškumą.

Labai įdomus sprendimas pagrindinio kondensatoriaus vietoje. Ne pirmą kartą matau, kai vietoj vieno kondensatoriaus yra montuojami du, tačiau pirmą kartą matau, kai jie yra skirtingų talpų. Enermax pasirinko montuoti 390 µF ir 180 µF kondensatorius. Taigi sumoj gaunamas didelis 570 µF masyvas, kuris nepadarytų gėdos net ir brangiems 600W galios maitinimo blokams, o kadangi tai ekonominės klasės modelis, tokį pasirinkimą galima vadinti tobulu.

Iš esmės kondensatorių pasirinkimas yra gan įdomus dalykas. Pavyzdžiui manajame bloke pagrindiniai kondensatoriai yra pagaminti Nichicon gamykloje ir reitinguoti 105°C temperatūrai. Kolegos apžvalgininkai iš užsienio gavo maitinimo bloką, turintį to paties gamintojo kondensatorius, tačiau 180 µF talpos kondensatorius turėjo 85°C temperatūrinį reitingą. Tuo tarpu kolegos Lietuvoje taip pat gavo maitinimo bloką su vien 105°C temperatūrai reitinguotais kondensatoriais. Tačiau pas juos 390 µF talpos kondensatorių gamino ne Nichicon, o Nippon Chemi Con. Tikėtina, kad egzistuoja ir ketvirtoji variacija. Tačiau galime būti tikri dėl vieno – kad bet kokiu atveju mums bus pasiūlyti vien tik kokybiški, Japonijoje pagaminti kondensatoriai.

Tai yra gan keistas specifikacijas turintis maitinimo blokas. Dvigubą 12 V liniją dažniausiai turi tik senesnėmis platformomis paremti šaltiniai. Tačiau šį kartą CWT ir Enermax nusprendė pasirinkti nepopuliarų kelią ir sukurti naują platformą panaudodama dviguba 12 V liniją.

Apsauginė maitinimo bloko grandinė susideda iš OCP (apsauga nuo pernelyg didelės srovės), OVP (apsauga nuo per aukštos įtampos), UVP (apsauga nuo per žemos įtampos) SCP (apsauga nuo trumpojo jungimo), OPP (apsauga nuo perkrovos), SIP (apsauga nuo iš tinklo ateinančių energijos šuolių) apsaugų. Iki pilnos laimės trūksta nebent OTP (apsauga nuo perkaitimo) apsaugos.

Enermax maitinimo bloke naudoja savo prekiniu vardu paženklintą 120mm dydžio ED122512M-FD ventiliatorių. Jis naudoja modifikuotus slydimo guolius, kuriuos Enermax pavadinęs Twister Bearing vardu. Ventiliatorius dirba pakankamai tyliai ir nevargina ausų savo triukšmu.

Ventiliatorius įjungus kompiuterį kurį laiką sukasi priešinga kryptimi, jog pašalintų galimas dulkių sankaupas. Visai kaip ir prie Coolergenie valdiklio prijungti ventiliatoriai, maitinimo bloko aušintuvas sukasi kurį laiką po kompiuterio išjungimo.

Išvados

Džiugu matyti, kad nebrangiuose maitinimo blokuose, kurie yra paprastos juodos, niekuo neišsiskiriančios dėžutės imama ieškoti kažko daugiau. Ir nesvarbu, kokio dydžio auditorijai tai yra skirta, jeigu atsiranda grupelė žmonių, kuriems tai yra aktualu, tada produktas bus sėkmingas. Nes konkurencija šioje rinkos dalyje yra žvėriška.

Tai, kad maitinimo bloke yra aušintuvų valdiklis galėtų būti ženklas, kad turėsime už tai mokėti papildomai. Laimei, kaina beveik neiškyla – už aušintuvų valdiklį blogiausiu atveju sumokame kelis eurus, nes galutinė kaina nėra aukšta – 65 eurai.

Palyginimui, tiek pat kainuoja rinkos lyderis Corsair CX550M. Tiek pat kainuoja ir FSP Hydro HD600. Neseniai išmėgintas tos pačios galios Chieftec Proton kainuoja kiek mažiau nei 60 eurų. Žinant, kad Chieftec turi ypatingai gerą kainos ir kokybės santykį, o Enermax‘as kainuoja panašiai, galime daryti išvadą, kad Enermax užsiplėšia ne per daug.

Tiesa, vis daugiau maitinimo blokų šioje klasėje turi penkerių metų garantiją. Enermax RevoBron bloke ji yra kiek trumpesnė – trys metai. Vis dėl to, bendro vaizdo tai negadina – tiesiog keista, kad maitinimo bloke, kuriame naudojami vien tik aukštos klasės kondensatoriai, nebuvo pasiryžta suteikti ilgesnės garantijos.