LSI gaminami SandForce atminties kontroleriai yra labiausiai paplitę įvairių gamintojų produkcijoje. Juos savo SSD diskuose naudoja tokios visiems gerai žinomos kompanijos, kaip A-Data, Intel Kingston, Transcend ir daugelis kitų.

Prieš kelis metus šis sąrašas būtų kur kas įspūdingesnis, kadangi galėtumėme įtraukti ir tokias kompanijas kaip Corsair, OCZ ar Sandisk. Priežasčių pasitraukti iš LSI partnerių gretų joms tikrai neturėjo trūkti. Pirmiausia reiktų paminėti prieš porą metų garsiai nuskambėjusį BSOD bug’ą. Nors šiuo metu viskas jau seniai yra sutvarkyta, tai neliko pamiršta – SandForce vardas kompiuterių entuziastų tarpe vis dar skamba kaip riebus keiksmažodis.

Tačiau tai nėra vienintelė priežastis nebebūti LSI partneriu. SandForce SF-2281 kontroleris jau nėra pakankamai greitas konkuruoti su naujausiais kitų kompanijų gaminiais. Tai puikiai iliustruoja Transcend istorija, atsispindėjusi mūsų apžvalgose. Kai testavome SF-2281 valdiklį turintį SSD720 diską, kuris tuomet buvo greičiausias kompanijos SSD, turėjome pripažinti, kad jis nėra vertas savo kainos. Tą suprato ir pati gamintoja ir pristatė Jmicron kontrolerį turinčius SSD 740, kurie mūsų testuose pasirodė žymiai geriau.

Kompanija bando susigražinti prarastas pozicijas anonsuodama naujus trečios kartos valdiklius SandForce SF-3700. Be abejo jie pasižymės kur kas didesne veikimo sparta, nei dabar pardavinėjami kompanijos produktai. Tačiau tai nėra viskas. Šis kontroleris galės suvaldyti net iki 2TB dydžio Flash atminį.

Labiausiai intriguoja tai, kad pats valdiklis turi integruotą ir PCI-E ir Sata sąsajų palaikymą. Tai gali būti pirmas ir labai rimtas žingsnis, rengiant per žymiai greitesnę PCI-E prieigą su kompiuteriu bendraujančius SSD diskus, kurie bus prieinami plačiajai masei.

Valdiklio pristatomasis vaizdo įrašas:

O dabar šiek tiek LSI darbuotojų skleidžiamos propagandos:

Šiuo metu valdiklio bandomoji versija jau yra gamintojų rankose. Tikimasi, kad SandForce SF-3700 valdikliu paremti SSD diskai bus prieinami vartotojams jau kitų metų pirmojoje pusėje. Pristatydama debiutinius pirmos kartos SSD diskus kompanija jau parodė kaip galima greitai ir mažomis sąnaudomis sukurti puikius produktus, o vėliau pademonstravo kaip galima greitai nusiristi ir tapti visų nemėgstama. Ar LSI vardas bus išbrauktas iš necenzūrinių žodžių sąrašo ir vėl spindės aukštumoje?

LSI, Games.lt