„Logitech“ siūlo nemažai produktų skirtų itin veikliems „Skype“ naudotojams, kuriems rūpi ne tik kokybiškas garsas, bet ir solidi išvaizda. Šįsyk testuojame du ausinių su mikrofonais modelius – „H360” ir „H760”.

Pradėti reikėtų nuo to, kad abu ausinių modeliai neturi nieko bendro su video žaidimais. Žaidimams „Logitech“ turi atskirą „G“ klasės diviziją. „H360” ir „H760” modeliai yra skirti palengvinti darbą, o ne pagerinti pramogas.

Žinoma, niekas Tau neuždraus naudotis abiem modeliais žaidžiant žaidimus ar klausant muzikos – tiesiog visa tai nebus taip įspūdinga, kaip pasitelkus specialiai tam skirtus modelius. „H360” ir „H760” yra pritaikyti tiems, kurie dažnai naudojasi „Skype“ skambučiais ir ekrane su ausinėmis nenori atrodyti iššaukiančiai bei, gink dieve, vaikiškai. 

„H360” yra laidinės ausinės su mikrofonu, kainuojančios apie 120 Lietuvos pinigų. Už juos gausi pačias ausines ir su „Google Translate“ pagalba išverstą instrukciją Lietuvių kalba.

„H360” modelis prie kompiuterio jungiamas per USB jungtį. Pats USB kištukas yra bjauriai didelis ir įstatytas styro kaip papėdgrybis parazituojantis ant medžio. Naudojantis stacionariu kompiuteriu kištuko dydis nekrenta į akis, kadangi ausines galima jungti į galinę USB jungtį, tačiau nešiojamų kompiuterių savininkams toks USB kištukas gali pasirodyti nepatogiai atsikišęs. Reikia pabrėžti, kad „H360” jungiamos tik per USB jungtį, kas tam tikrais atvejais gali būti minusas.

Su „H360” negausi jokios papildomos programinės įrangos, nes jos čia ir nereikia – prijungtos prie kompiuterio, „H360” ausinės per kelias sekundes automatiškai įrašo standartines tvarkykles.

Garsas klausant muziką, žaidžiant video žaidimus ar žiūrint filmą yra nykiai standartinis. Per „H360” girdimi garsai tiesiog neturi charakterio. Garso atkūrimas nėra prastas, tiesiog jis primena tą draugą ar draugę, kurie neturi jokių būdo bruožų, išskiriančių jį ar ją iš kitų draugų.

Tiesa, „Logitech“ su manimi nesutiktų. Reikalas tas, kad jie mano, jog „H360” visame gražume pasimato tik naudojantis „Skype“, nes šis modelis palaiko aukštesnės kokybės garso perdavimą. Ir „Logitech“ yra visiškai teisūs – „H360” balso įrašymas yra neįtikėtinai kokybiškas ir lenkia daugelį konkurentų. Įrašytas balsas yra gąsdinančiai aiškus ir kryptingas, netgi iš pradžių atrodo, kad jis būtų buvęs įrašytas radijuje. Bet vien už tai mokėti 120 litų yra per brangu, juolab, kad ir pačios paprasčiausios ausinės puikiai tinka „Skype“ pokalbiams. O kur dar tas „H360” nelogiškai (logika+technologija=Logitech?) ilgas laidas, nuolatos besipainiojantis po kojomis. Paprastai biuruose darbo stalai tvarkingumu ir taip jau primena smarkiai sumažintą viduramžių mūšio lauko maketą, todėl netoliese besiviliojantis laidas yra mažiausia ko trūksta.

Be ypatingai aukštos balso įrašymo kokybės, dar vienas aspektas tikrai vertas pagyrų yra „H360” modelio dizainas. Jis yra visiškai toks, kokio reikia dirbant ir ypač kalbant oficialiu tonu per vaizdo skambučius. Šio modelio ausinės yra nedidukės ir švelniai patogios, bei ypač gerai dera prie rimto veido ir  bet kokio kaklaraiščio ar marškinių. Be to, surinkimo kokybė kaip ir su daugeliu „Logitech“ produktų yra aukštos klasės. 

Brangesnį „H760” modelį rinktis turėtum tik tuo atveju, jeigu tikrai dažnai naudojiesi „Skype“ ir nori vėjais išleisti dar daugiau pinigų. „H760” kaina svyruoja apie 350 Litų. Pasižiūrėkim, ką Tu už tai gausi.

„H760” yra belaidės ausinės, todėl pakuotėje rasi belaidžio ryšio imtuvą, dydžio su lyg USB atmintine, bei atskirą USB laidą, kuris atlieka pakrovėjo vaidmenį. Aišku, dar gausi ir tą naudojimosi instrukciją, praversiančią jeigu neužtenka proto naudotis ausinėmis.

Kaip ir „H360” atveju, „H760” yra įdiegiamos automatiškai ir labai greitai. Atvirai kalbant, po vidutinio „H360” pasirodymo media atkūrime, nesitikėjau nieko prašmatnaus ir iš „H760”. Klydau. Kokybė nepasikeitė iš pagrindų, tačiau ir puskurtis senolis galėtų pajusti gilesnius žemus ir skvarbesnius aukšto diapazono garsus. Už tai galima dėkoti „H760” įmontuotam garso vienodintuvui, automatiškai prisitaikančiam prie balso, muzikos ir filmų atkūrimo režimų.

Tik man niekaip nesuprantama, kodėl šis, daug brangesnis nei „H360”, ausinių modelis nesugeba taip kokybiškai įrašinėti ir perduoti balso. „H760” palaiko tik standartinę balso įrašinėjimo kokybę, kas įvertinus keliais šimtais litų didesnę kainą, yra tiesiog „Logitech“ nesusipratimas.

Baigiantis darbo dienai „H760” galima vežtis namo, grįžus atsipalaiduoti ir pasiklausyti muzikos. Tam pagelbės ausinių šone įsikūrę media klavišai: galima reguliuoti garsą, sustabdyti ar pakeisti grojantį įrašą nė neprisilietus prie kompiuterio. Tam tereikės atsisiųsti papildomą programinę įrangą iš „Logitech“ puslapio. Minusas tik tas, kad tų klavišų negalima naudoti atsiliepti ir baigti „Skype“ pokalbiui, kas būtų buvę labai patogu.

Kaip ten bebūtų, naudotis „H760” yra patogu ne vien dėl protingo dizaino ir itin nedidelio svorio, bet pirmiausia dėl to, kad ausinės yra belaidės. Garsas gali būti perduodamas iki 12 metrų atstumu nuo USB imtuvo.

„H760” baterijos gyvavimo laikas itin priklauso nuo naudojimosi. Naudojant vien pokalbiams, baterijos užteks maždaug 6 val. , o tai yra kiek daugiau nei iškenčia vidutinės klasės mobilusis telefonas. Jei klausysiesi muzikos visu garsu, „H760“ pavargs per keletą valandų, o krovimas truks ištisas dvi valandas. Praktiškai bateriją krausi tiek pat ilgai, kiek ir klausysi muzikos. Taip pat erzino pipsėjimas, kuris prasideda baterijos gyvybinėms jėgoms einant į pabaigą. Tas pipsėjimas trukdo normaliai klausytis muzikos ar užsirašyti pašnekovo diktuojamą svarbaus asmens telefono numerį, pavardę ar adresą. Apie senkančią bateriją ir be to pipsėjimo išduoda raudonos spalvos indikatorius pačiose ausinėse, kuris, susivienijęs su žalios spalvos įjungimo lempute, ir taip jau verčia greičiau ieškotis pakrovėjo, idant biure kolegos nepakrikštytų vaikščiojančia kalėdine girlianda.

Rekomenduoti įsigyti „H360” ar „H760” sudėtinga. Reikalą gadina aukštai „Logitech“ užkelta abiejų produktų kaina, kuri mane verčia būti itin priekabiu ir reikliu. „H360“ sugebėjimas nepriekaištingai tiksliai įrašinėti ir perduoti garsą tik iš dalies pateisina 120 Litų kainą – norėtųsi kokybiškesnio garso atkūrimo muzikoje, filmuose bei video žaidimuose, kuris dabar yra labai vidutiniškas. „H760” yra belaidės, be to jose esantis garso vienodintuvas neblogai tvarkosi tiek su muzika, tiek su video žaidimų garsų atkūrimu. Gaila, bet „H760“ įrašinėja balsą tokia pat kokybe, kaip ir pačios pigiausios ausinės, o juk šis „Logitech“ produktas kainuoja apie 350 litų. Jeigu kiekvieną dieną skambinčiau per „Skype“ ir būčiau pamišęs dėl garso kokybės, ko gero pagalvočiau apie „H360“ įsigijimą. „H760“ yra patogesnis naudotis, bet dėl to yra paaukojama pokalbio kokybė ir per daug užkeliama kaina. Kitaip tariant, moki daugiau, bet realiai gauni mažiau.