Prestižiniame „American Journal of Psychiatry“ leidinyje pasirodė straipsnis, kuriame teigiama, kad pripratimas prie interneto turėtų būti laikomas rimta protine liga.

Tyrėjas Jerald Block teigia, kad liguistas pripratimas prie internetinių žaidimų, pornografijos naršymo, el. pašto tikrinimo turėtų būti įtraukti į psichikos ligų oficialiuosius žinynus.

Kaip ryškesnius to, kuo gali pripratimas prie kompiuterių baigtis pavyzdžius jis nurodo Pietų Korėjos interneto kavinėse nuo išsekimo mirusius paauglius. Be to, teigiama, jog statistiškai šioje šalyje vienas studentas žaisdamas internetinius žaidimus per savaitę praleidžia apie 23 valandas. Kinijos statistika taip pat iškalbinga – ji rodo, kad prie interneto liguistai įpratę 13.7% apklaustų paauglių.

J. Block teigia, jog pripratimas prie interneto ir su juo susijusių paslaugų turėtų būti klasifikuojamas kaip psichikos liga dėl keturių priežasčių – sergantiesiems sutrinka laiko pojūtis, valgymo ir miego ritmas; elgesyje ima vyrauti negatyvios emocijos, depresija; vis labiau išlaidaujama įrangai, daromi nemotyvuoti pirkiniai. Paskutinė, ketvirtoji ir rimčiausia priežastis – sergantieji atsiriboja nuo visuomenės, ima laikyti savo gyvenimo būdą sektinu.

Nemažai diskusijų sukėlė daktaro Blocko pripažinimas, kad jis šiuo metu dirba su pacientu, kuriam gydymo tikslais apribota galimybė naudotis kompiuteriu. Visgi specialistai sutinka, kad realaus atvejo paminėjimas straipsnyje su etika neprasilenkia.