Lietuvos parduotuvėse pasirodė naujas, į kompiuterių entuziastus ir žaidimų mėgėjus orientuotas LG skystųjų kristalų monitorius. 19 colių „LG L1972H“ įstrižainė iškart sufleruoja, kad tai neatskiriama namų pramogų dalis, na o kaina taip pat nėra labai baisi – apie 880 litų. Nepigu, bet ir monitorius šiek tiek nepanašus į eilinį.

Darbinė „LG L1972H“ raiška – 1280 x 1024. Vieno taško dydis siekia 0,294 mm. Monitorius gali atkurti iki 16,7 mln. atspalvių, tad jo galimybių tikrai turi pakakti mėgėjiškam nuotraukų redagavimui, žaidimams bei biuro darbams.

Kiti parametrai ne blogesni – 300 kandelų į kvadratinį metrą vaizdo šviesumas, net 5000:1 siekiantis kontrasto santykis bei 170 laipsnių vertikalus ir horizontalus apžvalgos kampai. Vėl gi – aiški nuoroda į namų kompiuterio dalį, kuri tinka ne tik darbeliams, bet ir pramogoms, tarkime, filmų žiūrėjimui šalia pasisodinus keletą bičiulių. Vaizdo vėlinimas – tik 2 ms (grey-to-grey), tad ir žaidimams „LG L1972H“ galimybių turėtų su kaupu pakakti. Ir spalvų paletė neapkarpyta, ir vėlinimo problema nekankina.

„LG L1972H“ dizainas nenuobodus, monitorius į stalą remiasi grakščia blizgaus plastiko kojele, kuri ne tik puikiai atrodo, bet ir suteikia nemažai galimybių ekraną nusistatant į patogiausią padėti. Galima reguliuoti aukštį, posvyrio kampą arba tiesiog palenkti jį taip, kad ekranas būtų lygiagretus stalo paviršiui. Trumpiau tariant, kojelės grožis ir viso monitoriaus grakštumas neriboja funkcionalumo, na o tai ne taip ir dažnas reiškinys šiandieninėje rinkoje.

Vaizdui formuoti naudojamas „FLATRON f“ varikliukas, kuris į pagalbą pasitelkia DAFITM bei ACE technologijas. Jų dėka spalvos „LG L1972H“ ekrane turėtų būti itin ryškios ir pagrindo tuo abejoti nėra – ankstesni LG skystųjų kristalų monitoriai namams kuo jau kuo, o spalvų kokybe tikrai nenuvylė.

Prie VGA jungties kompiuteryje jungiamas „LG L1972H“ atitinka „TCO ’03“ ekologinio standarto reikalavimus, kaip ir visiems LG monitoriams, jam teikiama trijų metų garantija.