Interneto vardų ir domenų ūkį prižiūrinti organizacija ICANN sutiko patenkinti britų bendrovės „Telnic Ltd.“ prašymą leisti naudoti aukščiausio lygio domenų galūnę .tel.

„Telnic“ turės išskirtinę teisę registruoti .tel besibaigiančius adresus, na o dalis įmonės šiuo būdu gaunamų lėšų keliaus tiems patiems ICANN. Susitarimas pasirašytas dešimčiai metų, tad bent jau tiek laiko svetainės, kurių adresai baigsis .tel turi gyvuoti.

Viskas aišku, bet gali kilti klausima – kam gi gali reikėti domeno galūnės .tel? Juk ji atrodytu nesisieja su jokia populiaria sritimi. Taip, nesisieja, bet būtent tai „Telnic“ ir nori pakeisti – bendrovė planuoja kurti informacinę sistemą, padėsiančią vartotojams lengvai rasti ieškomas įmones, jų kontaktinius duomenis. Kaip pavyzdys pateikiamas verslininkas, ieškantis „Hertz“ automobilių nuomos adreso. Jam pakaktų mobiliajame telefone surinkti „hertz.tel“ ir jis būtų iškart jungiamas balso pokalbiui su artimiausia „Hertz“ atstovybe. Žinoma, kad tai veiktų, reikia, jog svetainėje veiktų specialus modulis, kuriuos „Telnic“ ir kurs. Jei į .tel tinklapį užsukama su paprasta naršykle, jame turėtų būti matoma kontaktinė įmonės informacija bei nuorodos kurias spustelėjus aktyvuojamos pokalbių balsu programos esančios kompiuteryje su įvestais skambučio į ieškomą kompaniją duomenimis.

Įdomi, bet vargu ar labai naudinga paslauga. Na, pagyvensim, pamatysim. Tuo tarpu .xxx domeno galūnė vis dar neregistruojama – ICANN valdyba trečią kartą atmetė erotikos gigantų prašymą leisti registruoti taip besibaigiančius tinklapius.