„Leadtek“ pristatė ant vartotojo galvos tvirtinamus virtualios realybės akinius, skirtus žiūrėti kino filmams arba žaisti žaidimams.

Akiniuose įmontuoti QVGA (320 x 240 taškų) raiškos LCD ekranėliai. Įvertinant tai, kad į juos žiūrima iš labai arti, vaizdo dydis prilygsta pusantro metro skersmens ekranui normaliomis sąlygomis. Akinių kojelėse ties ausimis sumontuoti ir garsiakalbiai (matyti nuotraukoje).

Galima reguliuoti akiniuose sumontuotų ekranų atstumą iki akių, keisti vaizdo fokusą kiekvienai akiai. Šios savybės turėtų itin praversti toliaregiams bei silpnaregiams. Taip pat galima ir nustatyti norimą vaizdo šviesumo (brightness) lygį, reguliuoti garsą ant akinių esančiu ratuku.

Akiniai jungiami prie kompozitinės arba „S-Video“ tulpės tipo vaizdo išvesties jungties kompiuteryje ar DVD grotuve. Juos reikia jungti ir į elektros rozetę, mat akiniai naudoja 1.2 W energijos.

Kol kas neaišku, kada šie akiniai pasirodys parduotuvėse bei kiek jie kainuos. Manoma, kad juos „Leadtek“ gali komplektuoti su brangiausiais savo vaizdo plokščių modeliais.

Ateitis – šiandien… Man tik įdomu – ar tikrai QVGA raiškos užtenka norint ne tik matyti vaizdą, bet ir suprasti, kas rodoma. Visgi 320×240 taškų yra labai mažai. O gal, šiuo atveju, kaip tik – daug?