Šiuo metu tik trys iš naujai parduodamų kompiuterių monitorių yra kineskopiniai, CRT (cathode ray tube) tipo. Rinkos tyrimų bendrovės „Displaybank“ specialistai prognozuoja, kad per 2006-uosius metus CRT tenkanti rinkos dalis gali sumažėti iki 20%.

Remiantis statistiniais duomenimis, LCD monitoriai savo CRT pirmtakus pardavimais pralenkė dar 2004 metų viduryje.

Kalbant apie ekranų rinką apskritai, neapsiribojant tik kompiuterių monitoriais, skirtumas tarp LCD ir CRT pozicijų taip pat ženklus – pasaulyje parduodama keturis kartus daugiau skystųjų kristalų ekranų nei kineskopinių. Prognozuojam, kad šiais metais LCD ekranų pardavimai didės net 25 procentais. Tuo tarpu CRT pardavimai turėtų sumažėti trečdaliu.

Bendri monitorių pardavimai 2006 metais turėtų viršyti 155 milijonus vienetų.

Įdomu tai, kad nepaisant optimistinių LCD monitoriams prognozių, bendra monitorių rinka šimet turėtų augti vos keliais, veikiausiai keturiais, procentais. Tai lemia stiprėjančios nešiojamų kompiuterių pozicijos – jie vis dažniau varžosi su stacionariais, na o juose integruoti ekranai į monitorių statistiką nepakliūna.

Ir šiais metais perkamiausi turėtų būti 17 colių įstrižainės LCD, sudarysiantys apie 61% visų šio tipo ekranų. 19 colių modeliams turėtų tekti apie 28% LCD rinkos.