Kuomet užsispyrę lyg ožiai, ant tiltelio susiėję, gamintojai nesugeba sutart ką daryti toliau, bei stovi vietoje, mes gauname tokius produktus kaip Avior SK. Jaunesnysis Avior 7000 brolis pakeistu pavadinimu SK, su trupučiu „tiuningo“ išvaizdos prasme, nesukelia jokių papildomų emocijų palyginus jį su mano minėtuoju pradininku. Keista, jog vietoj bandymų „užpečinti“ praeito modelio klaidas gamintojai pasirinko kiek kitokį veiksmų planą bei tik pakeitė produkto išvaizdą, priskyrė naujai gaminių linijai bei tikisi sulaukti dar daugiau vartotojų. Be abejo, produktas išlieka aukščiausios klasės, tačiau rašydamas šią apžvalgą galėčiau sutaupyti daugybę laiko tiesiog nukopijuodamas visus teiginius iš Avior 7000 apžvalgos ir be sąžinės priekaištų eiti gerti arbatos. Žinoma, iš naujo rato neišrasi. O Mionix akivaiždžiai laikosi įsikibę savo pažiūrų kurti peles ir kairiarankiams, ir dešiniarankiams. Tikiuosi, jog Avior SK taps šių pažiūrų pabaiga.

Tačiau neužbėkime įvykiams už akių – Mionix kuria tikrai puikius, aukščiausių balų nusipelnančius produktus, ir Avior SK nėra išimtis iš šios taisyklės.

 

Mionix ir SK Gaming šių metų balandžio mėnesį pasirašė bendradarbiavimo sutartį, pagal kurią į savo liniją įtraukė šiuos produktus – Avior SK pelę kurią apžvelgiame štai čia bei kilimėlį Sargas SK (kurio apžvalga štai čia). SK – Gaming, tai E-Sporto organizacija, šiuo metu jungianti Quake, League of Legends bei sporto žaidimų komandas bei žaidėjus. Šios organizacijos simbolis puošia abu produktus, bei tikrai taps nepakeičiamu šių komandų gerbėjams, tačiau ar verta keisti savo ne tokią jau seną Avior 7000 pelytę į šią jei nesate užkietėjęs SK – Gaming gerbėjas? Atsakymas tiesiog bado akis – ne. Tikrai ne. Nepaisant kiek patrauklesnės išvaizdos ši pelytė nepasiūlo visiškai nieko naujo, ir nemanau jog komandos simbolis ant jos nugarėlės ką nors pakeis jūsų asmeninio patogumo prasme (na, nebent psichologiškai).

Tačiau vėlgi, jei prieš (beveik) metus paskaitę Avior 7000 apžvalgą nusprendėte pakentėti iki Kalėdų bei tada įsigyti naują kompiuterio pridėlį, Avior SK tikrai jūsų nenuvils ir net priešingai, galėsite pasidžiaugti tikrai puikiu įrenginiu. Avior SK kokybė niekuo nenusileidžia kitiems Mionix produktams ir tai reiškia, jog tikriausiai tai bus paskutinė pelė kurią nusipirksite šiame gyvenime. Ar tai geras, ar blogas dalykas palieku spręsti jums.

 

Nors ir kiek brangesnė nei kitų kompanijų pelės, Avior SK yra verta papildomų lėšų vien dėl to, jog ji ne tik patikima veikiant mechaniniam aplinkos poveikiui, tačiau turi ir galybę nustatymų leidžiančių įgyvendinti visus jūsų slapčiausius norus. Vėlgi, kaip ir Avior 7000, SK galima programuoti visus 9 mygtukus, keisti pelės lempučių spalvas, lazerio kritimo į paviršių kryptį ar net jautrumo jautrumą. Tikrai taip ir ne kitaip – Mionix atiduoda viską į jūsų rankas bei tikisi jog niekada neliksite nusivylę kostumizacijos trūkumu. Dalis specialioje programėlėje išvardintų funkcijų man liko nesuprastos – paprasčiausiai niekada negalvojau jog kam nors gali reikėti keisti pelytės jautrumą ją judinant į skirtingas kryptis. Tačiau svarbu tai, jog tai padaryti galima net ir šiame Mionix produkte, taigi net didžiausi priekabių ieškantys niurzgliai negalės prikibti prie šio įrenginio aspekto.

Grįžtant prie dizaino, turėčiau paminėti jog SK kaip ir Avior 7000 nėra pats patogiausias Mionix produktas. Nors ir skelbiama jo Avior SK pritaikyta visoms rankos padėtims, pelytė vistiek diskriminuoja tavo mažąjį bei bevardį pirštus pasitelkdama piktuosius papildomus mygtukus. Nesvarbu ar tu kairiarankis, ar nešiniarankis – jei pelytę valdai ne su nosimi, kairėje ar dešinėje pusėje esantys mygtukai neduos ramybės bei vietos kur prisiglausti vienišiems rankos pirštams, taip sukuriant nepatogią poziciją pelės valdymui. Padėties negelbėja jokia žmonijai žinoma rankų pozicija, ir jei nesate nusiteikęs visko valdyti mano minėta nosimi, tikriausiai nusivilsite šiuo aspektu labiau nei kokiu kitu. Žaidėjas tiesiog verčiamas daryti pirštų jogą, lyg Jim’as Carrey darė piktąją ranką filme „Liar Liar“. Taigi šiame fronte lyderiu išlieka Naos 7000, kuris paaukodamas brangiuosius kairiarankius leidžia mūsų mylimiesiems pirštams lengviau atsikvėpti ir mėgautis žaidimu. Be to, norėtųsi, jog pelytė turėtų galimybę pakoreguoti jos svorį. Šiek tiek sunkesnės pelytės daliai žaidėjų labiau prie širdies, be to sunkesnis produktas atrodo patikimiau ir tvirčiau. Tačiau visa tai tik skonio reikalas.

 

Tiesa aiškiai patobulėjo pelės išvaizda. Dabar Avior 70.. Tpfu SK atrodo tikrai patraukliai, o priderinus lempučių spalvas prie tos pačios serijos kilimėlio, tavo kambario stalas tampa tikra puošmena ne tik rankoms, bet ir akiai. SK modelis pasižymi tuo, jog visi papildomi mygtukai bei pelės ratukas yra nuspalvinti baltai (kaip SK-Gaming) simbolis, kas akims mielai kontrastuoja su juodu pelės korpusu. Na o baltas pelės padas, lyg tavo kilimėlio šluota, be perstojo tikrina, ar prižiūrite savo žaidimų vietą ar ne, ir tai aiškiai pabrėžia, kai situacija tampa nekontroliuojama :].

Tačiau toks ryškus, savotiškas dizainas turi ir savų trūkumų. Ne visų skoniui juoda-balta tipo dizaino muštynės ir tai puikiai suprantama. Kilimėlis Sargas SK net ignoruoja juodą spalvą, taigi lieka tik savęs paklausti, kodėl Mionix nusprendė taip aštriai pulti prie šių spalvų, užuot pabandžius padaryti ką originaliau – kad ir baltą pelytę su mėlynu korpusu arba vice versa. Visgi turiu pabrėžti, Avior SK išvaizda itin puiki bei nenustoja stebinti aplinkinių. Tenka pastebėti net šiokią tokią pagarbą produktui, kuomet draugai ar pažįstami atsargiai siekia pelytės – lyg stengdamiesi jos neužgauti. Smagu.

 

Vienintelis pelytės minusas (neskaitant šiek tiek nepatogaus, tačiau priprantamo dizaino) tai kaina. Pelė kainuoja lygiai tiek pat, kiek ir Avior 7000 ar Naos 7000 – apie 80 dolerių (~220 ltl). Tai šiek tiek brangoka pelė vidutinės klasės žaidėjams, kurie ne piniguose, o vandenyje maudosi. Nors pelytė ir itin kokybiška bei patvari, retas nori išleisti tokią sumą pinigų tiesiog vienam produktui. Na o nebijantys išleisti ketvirčio mėnesio algos šia pele tikrai nenusivils.

Ką daugiau ir bepridursi. Avior SK tiesiog puiki, gėdos nedaranti Avior 7000 kopija, pritaikyta SK-Gaming gerbėjams, tačiau subalansuota ir puikius produktus mėgstantiems žaidėjams. Vienos iš puikiausių specifikacijų rinkoje, turbūt gražiausias pelytės dizainas, visos kostumizacijos funkcijos kurias galime įsivaizduoti ir, žinoma, ilgaamžiškumas supintas su kokybe. Štai taip Švedai Mionix pradeda bendradarbiavimą su SK-Gaming.