„Intel“ šiandien pristatė daugybę naujų technologijų, tarp jų ir spartesnius procesorius „Core 2 Duo“, skirtus naujausios kartos „Intel Centrino“ technologija pagrįstiems nešiojamiesiems kompiuteriams verslui bei vartotojams.

Kompiuterių gamintojai jau šiemet galės diegti šias naujoves į savo sukurtus nešiojamuosius kompiuterius, pagrįstus „Centrino Duo“ bei „Centrino Pro“ technologijomis. Tai bus įvairiausių formų ir dydžių nešiojamieji kompiuteriai – nuo aprūpintų visomis įmanomomis funkcijomis, su 17 colių įstrižainės plačiaekraniais monitoriais idealiai tinkančių pramogoms iki mažų, taupiai energiją vartojančių nešiojamųjų kompiuterių, sveriančių mažiau nei 1,3 kilogramo.

Naujųjų „Centrino Duo“ bei „Centrino Pro“ technologijomis pagrįstų nešiojamųjų kompiuterių šerdis – naujos kartos procesorius „Core 2 Duo“ procesorius. Vartotojai visas jo galimybes pajus vienu metu naudodamiesi keliomis programomis, pavyzdžiui, siųsdamiesi filmą ir tuo pačiu metu skenuodami kompiuterio sistemą antivirusine programa.

Be to, lustų rinkinių serija „Mobile Intel 965 Express” su technologija „Clear Video Technology“ nešiojamųjų kompiuterių vartotojams suteikia galimybes mėgautis didelės raiškos vaizdo kokybe.

Dar sparčiau ir patogiau siųsti skaitmeninį turinį per internetą leis „Next-Gen Wireless-N“ ryšių platforma su 802.11AGN bevielio tinklo galimybėmis ir suteikianti daugiau laisvės vartotojams.

Papildoma galimybė – „Turbo Memory“ – „Intel“ technologija, galinti pasiekti dažnai naudojamas programas greičiau nei įprasta ir sumažinti sistemos įkrovimo laiką iki 20 procentų. Padidinus įkrovimo greitį mažiau suvartojama energijos ir tai lemia dar ilgesnę baterijos veikimo trukmę.

Nešiojamieji kompiuteriai verslui

Verslo vartotojams sukurta technologija „Centrino Pro“ pasinaudoja inovatyviomis bei populiariomis funkcijomis, kuriomis iki šiol naudojosi verslo klasės stalinių kompiuterių su „vPro“ technologija vartotojai. Viena iš esminių inovacijų esančių „Centrino Pro“ – „Active Management Technology“ pateikianti galimybes bevieliu ryšiu valdyti verslo klasės nešiojamuosius kompiuterius, nuotoliniu būdu juos taisyti, diegti saugumo sistemas ir tokiu būdu padidinti produktyvumą, taupyti išlaidas informacijos technologijoms bei pagerinti viso IT ūkio veikimą.

Mažesni, tylesni bei stilingesni staliniai kompiuteriai

„Intel“ taip pat naudos šias naujas mobiliąsias technologijas kurdama mažesnių, tyliau bei našiau veikiančių stalinių kompiuterių namams platformas. Šiuose kompiuteriuose veiks kokybiško garso posistemės, geresnės grafikos posistemės, pateiksiančios kokybišką vaizdą žiūrint filmus. Kaip papildomą galimybę jiems bus galima pasirinkti integruotą 802.11n standarto bevielio ryšio įrangą bei „Turbo Memory“.

Šie stilingi kompiuteriai, naudojantys „Viiv“ technologiją leis vartotojams su „Centrino Duo“ nešiojamaisiais kompiuteriais ir „Media Share“ programine įranga naršyti, žiūrėti ar siųsti skaitmeninį turinį per bevielį namų tinklą. Taip pat vartotojai galės patogiai atsiųsti norimus filmus ar muziką į savo nešiojamą kompiuterį ir mėgautis jais kelionės metu.

„Intel“ numato, kad šimtai nešiojamųjų kompiuterių modelių su šiomis inovacijomis bus pasiūlyti iškart. Be to, jau dabar siūlomas platus pasirinkimas stalinių kompiuterių namų vartotojams su „Core 2 Duo“ bei „Intel Viiv“ procesorių technologijomis.