Nesustabdoma srove liejasi neoficialių žinių apie būsimą nešiojamą „Microsoft“ muzikos ir ne tik grotuvą „Zune“ srautas. Prasčiausiai saugoma paslaptimi vadinamas projektas plačiai apkalbamas jau seniai – tiek grotuvo pavadinimas, tiek logotipas buvo žinomi gerokai prieš jo anonsavimą.

Ganduose apie „Zune“ neretai minėtas lietimui jautrus ratukas priekinėje grotuvo dalyje. Anot tinklapio „iLounge“, paties ratuko nebus, bus tik jo forma išdėstyti keturi mygtukai. Teigiama ir kad grotuvo sąsajoje bus daug vietos muzikos albumo viršeliui rodyti – „Zune“ ekranas visgi didelis, tad tikslinga tai išnaudoti.

Anot „iLounge“, vartotojai galės puošti „Zune“ vartotojo sąsaja savo norimais fonais, na o vaikštant po muzikos biblioteką bus rodoma abėcėlė, kurioje viena raidė (ta, ties kuria tuo metu esama) paryškinta.

Apie būsimo grotuvo išvaizdą gandų pažeriama mažiau – teigiama, kad jis bus didenis už „iPod“, ką ir taip buvo galima numanyti, be to, visas „Zune“ korpusas turėtų būti iš plastiko.

Viena įdomesnių naujojo grotuvo savybių, anot „iLounge“, turėtų būti įdomi keitimosi dainomis sistema. „Zune“ turėtojai bevielio tinklo (WiFi) ryšiu galės tarpusavyje keistis dainomis ir albumais, tačiau norint gautus kūrinius naudoti ilgiau nei dieną, juos teks nusipirkti „Zune“ internetinėje parduotuvėje. Be to, dainas iš „Zune“ bus galima be laidų permesti ir į „Xbox 360“ konsolę.

Jei bent pusė to, kas kalbama, pasirodys besą tiesa (o „Zune“ atveju tokia tikimybė labai didelė), naujasis „Microsoft“ projektas turėtų tapti gana įdomiu ir drąsiu bandymu stumtelėti iš rinkos „Apple“. Žinoma, pradžia bus tikrai sunki, bet kuo viskas baigsis, prognozuoti sunku.

Paveikslėlyje – gal būt „Zune“ grotuvas. Ši nuotrauka internete pasirodė iškart po projekto pristatymo. Ar verta ja tikėti, nežinia.