Ant stalinių, o ypač – ant nešiojamų kompiuterių neretai galima rasti įvairių lipdukų (paveikslėlyje), kurie dažniausiai tiesiog nusako, kas yra jų viduje. Daugelis turbūt esate matę lipdukus „Intel Inside“, „Designed for Windows XP“, „Mobile Graphics by ATI“ ir pan..

Lipdukai kiek netikėtai užkliuvo daugiausiai kompiuterių pasaulyje surenkančiai JAV kompanijai „Dell“. Jų atstovo teigimu, šiais laikais, kai kompiuteris surenkamas per mažiau nei keturias minutes (įspūdinga, ar ne?), tos 30s, kurių reikia lipdukams suklijuoti yra tiesiog laiko švaistymas.

Toks pasipiktinimas gal ir suprantamas, bet… palyginti neseniai, prieš daugiau nei penkerius metus situacija buvo visai kitokia – kompiuterius gaminančios kompanijos ne tik mielai klijavo lipdukus, bet ir mokėjo „Intel“ už teisę naudoti jų ženklą „Intel Inside“.

Na, „Dell“ pasipiktinimas gal ir skamba kiek keistai, bet geriau pagalvojus atrodo suprantamas. Juo labiau, jog vartotojai vargu ar dingusių lipdukų pasigestų – juk kas yra kompiuterio viduje žinome ir taip. Be to, neretai ant nešiojamųjų priklijuoti ženkliukai gana greit pradeda ne kaip atrodyti. Štai ant maniškio buvęs „AMD Sempron“ lipdukas išvis atsiklijavo – turbūt dėl jame minimo procesoriaus skleidžiamo nekuklaus šilumos kiekio…