Vieną kartą, vartydamas PC Gamer žurnalą aptikau įdomų skaitytojo klausimą. Jis teiravosi, ar galima nusipirkti žaidimams tinkamą nešiojamąjį kompiuterį, kišenei teturint vos 2200 Lt? Redakcija atsakė, jog tokios galimybės nėra, o žaidimams tinkamų nešiojamųjų kainos prasideda ties 2500 – 3000 Lt. Tai buvo argumentuota tuo, jog integruoti grafikos lustai nėra pakankamai spartūs, kad susitvarkytų su naujausiais žaidimais. Perskaitę šį straipsnį pamatysite, jog už tokią kainą galima įsigyti ne tik spartų, bet ir pakankamai kokybišką gaminį.
Apie gamintoją
JAV įsikūrusią bendrovę DELL galime įvardinti kaip vieną žinomiausių nešiojamųjų kompiuterių gamintojų. Bendrovė taip pat gamina ir kitų rūšių kompiuterius, monitorius bei įvairią įrangą. Ši kompanija buvo įkurta dar 1984 metais, nuo to laiko jos produkcija yra plačiai žinoma visame pasaulyje.
Šiuo metu vienas perkamiausių DELL modelių yra N5010, dar žinomas 15R vardu. Manau, jog to priežastis yra pakankamai gera kokybė, neblogas kainos ir kokybės santykis bei ypač plati modelių gama, apimanti tiek elementariems darbams, tiek rimtiems žaidimams tinkančius modelius. Nors teoriškai tai ekonominės klasės modeliai, tačiau stipriausieji gamos modeliai tikrai turi ką parodyti.
Pirmas žvilgsnis
Kompiuteris ir jo komponentai yra sudėti į patogų lagaminėlį. Komplektacijoje, išskyrus pačio kompiuterio rasime krovimui skirtus kabelius, programinės įrangos diskus, ir be abejo baterija, tad komplektacija nėra kažkuo išskirtinė – tik visi būtiniausi dalykai.
Ką gi – viską surenkam, sujungiam kabelius ir įjungiam kompiuterį. Iškart pastebiu, jog BIOS’ai kompiuterį paleidžia labai greitai t.y. jau po kelių akimirkų matome Windows’ų krovimosi langą. Kompiuteris dirba gana negarsiai, jo keliamas triukšmas neturėtų Jūsų erzinti, net jį ir apkrovus. Na o dabar pažvelkime giliau į tai ką mums sukūrė DELL specialistai.
Ekranas
Visose DELL Inspiron N5010 kompiuterio komplektacijose yra siūlomas tas pats monitorius. Tai yra AU Optronics gamybos produktas, B156XW02 modelis. Jo įstrižainė, kaip ir didžiosios dalies nešiojamųjų, yra 15,6 colio (apie 40 cm). Ekrano raiška taip pat yra standartinė, tokio dydžio monitoriui – 1366×768. Mano nuomone, 768-ios horizontalios eilutės yra permažai net ir ne pačiam didžiausiam ekranui. Daugumos duomenų peržiūrėjimui reikia aukštesnio monitoriaus. Darau išvadą, jog seniau naudota 1440×900 rezoliucija yra ne tik geresnė dėl didesnės raiškos, bet ir tiesiog patogesnė dėl sąlyginiai didesnio aukščio.
Ekranas yra padengtas blizgiu stiklu, jame yra LED apšvietimas. Tokie ekranai pasižymi geresniu spalvų atkūrimu. Blizgųjį ekraną geriau naudoti namie ar biure t.y. uždaroje patalpoje. Na ,o atkeliavus šiltesniems orams ir pašvietus saulutei išryškėja ir pirmosios problemos. Blizgiame ekrane šviečiant saulei matos ne reikalinga informacija, o atspindžiai. Ši problema dar labiau išryškėja būnant lauke. Ką padarysi – beveik visi šiuolaikiniai ekranai pasižymi šia savybe. Vienu metu tai privalumas, kitu – trūkumas.
Kitas labai erzinantis dalykas – ekrano atlenkimo kampo sureguliavimas. Problema esti jog net ir iš pažiūros tiesiai nukreiptame spalvos pakankamai nemažai pasikeičia. Tai dirbant paprastoje aplinkoje nėra pastebima, tačiau jeigu spalvos yra labai mažai kontrastingos tai aiškiai matysis ir gadins mūsų nervus. Aišku ne kiekvienam tai gali pasirodyti aktualu, nebent dirbate su vaizdine medžiaga ar žaidžiate žaidimus, ypač šaudykles kur reikia vaikščioti tamsiais koridoriais. Tada geriau žiūrėti į ekraną iš viršaus t.y. labiau jį atlenkus.
Beje įdomus faktas – nors kompiuteris pardavinėjamas šiais metais, tačiau programinė įranga nurodo jog jis pagamintas 2009-ųjų pirmąją savaitę. Suprantama, jog DELL monitorius perka dideliais kiekiais ir juos laiko sandelyje, tačiau du metai verčia susimąstyt ką jis ten tiek galėjo veikt.
Dizainas
Šio kompiuterio korpusas, iš pirmo žvilgsnio, atrodo neblogai. Mano nuomone jis yra tikrai gražus. Visa jo struktūra yra blizgi, solidžios išvaizdos. DELL nebandė sukurt dizaino šedevro, tiesiog pritaikė klasikinį stilių su maloniomis modernumo detalėmis. Gamintojas siūlo platų spalvinės gamos pasirinkimą. Galima pirkti raudonus, mėlynus, juodus bei visokius kitokius kompiuterius, beje man pakliuvo juodas variantas.
Korpusas, atvirai tariant, paliko ne patį geriausią įspūdį. Pagrindinis dizaino defektas išryškėja naudojantis kompiuteriu ilgesnį laiko tarpą. Jo gražų korpusą reikia labai dažnai valyti, kadangi ir švarių pirštų pėdsakai lengvai ant jo pasilieka. Dulkes jis traukia taip pat labai neblogai. Na, o rimčiausia šio DELL Inspiron N5010 korpuso bėda yra tai, jog jo viršutinė dalis jokiu būdu negali liestis prie jokio kieto daikto. Priešingu atveju turėsite bėdų su įbrėžimais.
Taigi apibendrinant korpusą galime konstatuoti jog jis yra solidus, bet nenuobodus, nes turi daug gražių ir modernių detalių. Jis yra gerai surinktas, tačiau visiškai neergonomiškas. Bėdų dėl to pavyks išvengti reguliariai valant korpusą ir saugant jį nuo įbrėžimų, jei tai esate pasiryžę tai daryti jis jums patiks. Mano nuomone toks dizainas yra geresnis už standartinį juodą plastmasės gabalą.
Valdymas
Šis kompiuteris turi pilną klaviatūrą – jame yra integruota ir skaičių klaviatūra. Galima pastebėti, jog rinkti tekstą šiuo kompiuteriu patogu, didesnių keblumų nekyla. Funkcijiniai klavišai naudojami media funkcijoms valdyti bei kitoms užduotims vykdyti, pavyzdžiui, keisti ekrano apšvietimo intensyvumą, ar matyti informaciją apie baterijos būseną. Na, o kai prireikia funkcinio klavišo, tada būna blogai, kadangi kompiuteris nesupranta ko mes iš jo reikalaujame.
Na, o DELL N5010 turima liečiamoji aikštelė sulaukia įvairiausių atsiliepimų – vieni ją laiko labai gera, kiti skundžias, kad ja labai sunku naudotis. Padirbęs kompiuteriu supratau kodėl taip išsiskyrė vartotojų nuomonės. Pati aikštelė veikia gerai, tik kartais kompiuteris nesupranta nelabai tiksliai atliktų komandų (tam tikrų veiksmų, kurie skirti tam tikroms komandoms atlikti, pavyzdžiui simuliuoti ratuką). Praktiškas patarimas, jeigu manote, kad aikštelė yra nepatogi – padidinkite stumdomosios aikštelės jautrumą ir iš vieno ekrano kampo į kitą nukeliausite žymiai greičiau. Daug didesnių nepatogumų sukėlė pati medžiaga, iš kurios pagaminta ši aikštelė. Tai yra kieta plastmasė. Po kiek laiko, panaršius internete pirštai gali šiek tiek pavargti.
Galime teigti, kad kompiuterio valdymas yra pakankamai gerai suderintas. Aišku liečiamoji aikštelė galėtų būti ir geresnė, tačiau jos prasta pavadinti liežuvis neapsiverčia. Kad ir kokia gera būtų liečiamoji aikštelė, tačiau ji savo patogumu niekada neatstos įprastos pelės, tad jei norite greitai, patogiai ir efektyviai dirbti įsigykite ją. Beje, tiek klaviatūra, tiek liečiamoji aikštelė yra labai gražiai apipavidalintos blizgia briauna, sukuriančia rafinuotumo įspūdį.
Jungtys ir integruoti komponentai
DELL Inspiron N5010 turi integruotą visą bendravimui internetu reikalingą įrangą – vaizdo kamerą ir mikrofoną. Kameros raiška yra 1,3 megapikselio, tačiau norint vaizdą filmuoti 30 kadrų per sekundę spartą teks pasitenkint VGA kokybės (640X480 rezoliucijos) vaizdu. Be abejo kompiuteryje yra integruotas ir mikrofonas. Jo fiksuojamo garso kokybė maloniai nustebino.
Kompiuteryje yra keturios senojo USB 2.0 standarto jungtys. Tokio USB jungčių asortimento nešiojamajam kompiuteriui pilnai pakanka. Viena iš šių prieigų integruota į eSata lizdą. Kompiuterio šone taip pat glūdi ir universalus atminties kortelių skaitytuvas. Į jam skirtą vieną skylę kalime sutalpinti visus populiariausius atminties kortelių formatus.
Jei norite vaizdą perduoti į kitą jo atkūrimo priemonę (kitą monitorių, televizorių, ar projektorių), tai padaryti nebus sunku. Šis DELL’as turi HDMI ir VGA jungtis, kuriomis nesunkiai gali perduodama vaizdinė informacija. Vaizdo perdavimas komfortabiliai valdomas F1 klavišu. Juo naudojantis galima derinti monitoriuje ir kitame prietaise rodomą vaizdą.
Aušinimas ir baterija
Šio modelio aušinimo sistema yra standartinė – kompiuteryje yra vienas ventiliatorius. Jis nupučia nuo radiatoriaus karštą orą, dalis jo išeina pro šoninę aušinimo angą. Ventiliatoriaus skersmuo siekia 30 milimetrų. Jis dirba 5000 apsukų per minutę dažniu. Taigi, ar tokio ventiliatoriaus ir pasyviosios aušinimo sistemos pakanka šiam kompiuteriui dirbti stabiliai?
Visos temperatūros užfiksuotos esant standartinei kambario temperatūrai – 20 laipsnių pagal Celsijų. Procesoriaus ir vaizdo plokštė įkaista iki 85 laipsnių. Tai nėra ideali temperatūra, tačiau tai gan tolokai nuo pavojingos kompiuteriui ribos. Vis dėl to, žaidžiant žaidimus, geriau naudot aušinimo padą, kadangi esant aukštesnei aplinkos temperatūrai jis dar labiau kais.
Mūsų kompiuteris turi įprastą 6 cell’ų bateriją. Teoriškai jus turėtų užtekti iki keturių valandų ilgio darbui. Aišku, jei mes atliksime elementarius darbus ir pasitenkinsime mažiausiu ekrano apšvietimo lygiu (kurio gerai apšviestoje aplinkoje tiktai neužteks) galima pasiekti tokį rezultatą, tačiau tik kompiuterį šiek tiek labiau apkrovus jo veikimo trukmė gali sumažėti net dvejais kartais.
Komplektacijos
Ką aš turėjau galvoje, sakydamas, jog šis kompiuteris turi labai plačią modelių gamą? Ogi tai, jog jame galime rasti didelę dalį senesnės kartos Intel nešiojamiesiems gaminamų centrinių procesorių. Jų pasiūla prasideda nuo gan silpnų Pentium serijos procesorių, tęsiasi per vidutinės serijos Core i3 ir Core i5 procesorius ir baigiasi ties aukštos klasės Core i7 procesoriais. Visi su šiuo nešiojamuoju komplektuojami procesoriai turi po du branduolius. Tiek pigiausi, tiek brangesni procesoriai priklauso Arrandale šeimai, jie yra gaminami pagal modernią 32 nanometrų technologiją. Visi procesoriai yra APU tipo, o tai reiškia, jog turi integruotus grafikos apdorojimo lustus, tačiau ne visuose jie būna naudojami.
Ne ką mažiau komplektacijos variantų turi ir darbinė atmintis. Kompiuteris turi įprastojo DDR3 tipo atmintį, atminties modulių, kiekviename kompiuteryje, yra po du. Derinant 1GB, 2GB ir 4GB talpos atmintis, kompiuteryje jos galime turėti 2GB, 3GB, 4GB, 5GB, 6GB arba net 8GB, tiesa kai kurių variantų praktikoje turbūt net neišvystume. Kartu su Pentium, Core i3 ir Core i5 serijų procesoriais komplektuojama atmintis dirba 1067 MHz dažniu, o su spartesniaisiais Core i7 derinami moduliai išvysto 1333 MHz dažnį.
Jeigu šiame modelyje yra galimi didelės spartos procesoriai ir atminties moduliai, to pasakyti apie vaizdo plokštes deja negalima. Kai kurie modeliai parduodami be vaizdo plokštės, jose grafiką apdoroja integruotas Intel HD posistemis, kurio galimybės yra labai ribotos. Jei Jums jo negana, tačiau galinga vaizdo plokštė nereikalinga galite rinktis silpnesniąsias ATI vaizdo plokštes Mobility Radeon HD 5470 arba Mobility Radeon HD 550v (pervadinta senesnės kartos ATI Radeon HD 4650 plokštė, dirbanti sumažintais dažniais). Jeigu neplanuojate žaisti žaidimų siūlyčiau ties jomis ir apsistoti. Na, o paskutinis variantas galėtų sudominti ir žaidėjus. ATI Mobility Radeon HD 5650 yra pakankamai pajėgi susidoroti su aukštesnės kokybės grafiniais efektais. Būtent ši plokštė ir buvo įmontuota nešiojame kompiuteryje
.
Mano testuojamasis kompiuteris
Nors ir kompiuteryje yra montuojami senesnės kartos komponentai, dėl to jis nėra nė kiek prastesnis. Mat tiek procesorių tiek vaizdo plokščių gamintojai naujesniuose gaminiuose naudoja tas pačias 32 ir 40nm technologijas. Dėl to kompiuterio efektyvumas beveik nenukenčia.
Mano testuojamas kompiuteris turi Intel Core i5 480M procesorių. Tai dviejų branduolių įrenginys turintis du papildomus virtualius branduolius (palaikoma Hyper Threading technologija). Teoriškai kompiuterio procesorius pasiekia 2,67Ghz spartą, tačiau tai nėra tiesa. Atsižvelgiant į tai, jog turime nešiojamąjį kompiuterį, neabejoju, jog naudosite energijos taupymo režimą kuris kompiuteriui būnant neapikrautam numuša jo dažnį iki 1200Mhz, prireikus šiek tiek daugiau galios jis truputi kilsteli aukštyn. Na, o kai reikia maksimalios galios įjungiama Turbo Boost technologija. Ji pakelia procesoriaus dažnį iki 2,93Ghz.
Procesorius turi integruotą Intel HD vaizdo apdorojimo lustą. Kadangi kompiuteris turi žymiai galingesnę ATI Mobility Radeon HD 5650, į procesorių integruotas lustas ilsisi ramybėje. Jis net nenaudojamas, kai kompiuteris nėra apkrautas, kadangi diskrečiosios plokštės gamintoja yra ATI, o ne nVidia. Nominaliai skelbiamas Core i5 480M TDP reitingas – 35W. Atlikus procesoriaus suvartojamos galios testą paaiškėjo, jog jo elektros suvartojimas laikėsi ties 30W riba (maksimalus pasiektas rezultatas – 30,2W).
Kaip jau ir minėjome, testuotasis kompiuteris turi galingiausią Inspiron N5010 modelyje siūlomą vaizdo plokštę ATI Mobility Radeon HD 5650. Ją galima pavadinti silpniausia HD 5000 serijos plokšte, tinkančia žaidimams. Praeito sakinio žodis „silpniausia“ gali sudaryti neigiamą įspūdį, tad tiesiog atkreipkit dėmesį į tai ji yra pakankamai tinkama žaidimams žaisti, o silpnesnės žaidėjams dėtis nerekomenduojama. Jos specifikacijas galite pamatyti GPU – Z programos lange.
Neapkrautos plokštės branduolys dirba 100 MHz dažniu, o efektyvusis atmintis pasiekia 300 MHz. Tokių konfigūracijų plokštė dirba naršant internete, ar dirbant su biuro programomis. Dažnių mažinimas padeda sutaupyti energijos, o tai ypač svarbu nešiojamiesiems kompiuteriams. Maksimalus GPU dažnis yra 450 MHz, o atminties efektyvusis – 1600 MHz. Tokie dažniai yra gan kuklūs, tačiau žaidimam vis dar yra pakankami. Kompiuteriui neprijungtam prie elektros lizdo šie skaičiai sustoja ties 300 Mhz ir 600 Mhz, tada žaidimai veikia jau labai lėtai. Jei Jūsų netenkina mažesni dažniai atjungus kompiuterį prie elektros lizdo galite nusistatyti maksimalius darbo dažnius net ir atjungus kompiuterį nuo elektros lizdo. Tiesa, tai pastebimai sutrumpins baterijos budėjimo laiką.
Testuotasis Inspiron N5010 turi 4GB DDR3 tipo atminties. Kompiuteryje yra du 2GB talpos atminties moduliai dirbantys Dual Chanel režimu. Hyundai Electronics gamybos atmintis pasiekia 1067 MHz dažnį. Jos laikas yra CL7. Tokių duomenų darbinės atminties turėtų pakakti daugeliui vartotojų. Na, o jei to jums negana galite rinktis ir dar daugiau atminties, tačiau tai pravers tik jeigu turite kažkokių specifinių poreikių.
Šiame DELL’e rasime vidutinės 500 GB talpos kietąjį diską. Tai yra Seagate Momentus 5400.6 serijos įrenginys, jo gamyklinis kodas yra ST9500325AS. Šis 2,5 colio kietasis diskas dirba 5400 apsukų greičiu ir turi 8 MB spartinančiosios atminties. Tai yra paprasti duomenys ekonominės klasės nešiojamajam, tačiau šiam kompiuteryje galėtų būti ir spartesnis kietasis diskas. Pasak Windows Expirience Index tai pat silpniausia šio kompiuterio vieta spartos atžvilgiu. Tenka pripažinti, jog ši sistema yra velniškai teisi. HDD testavimo programos testai taip pat rodo vidutiniškus rezultatus. Norėtųsi kažko įdomesnio, tačiau atminkime jog tai spartus kompiuteris už mažą kainą tad ir dabar turimas variantas pilnai mus tenkina.
Diskasukį gamino Toshiba – Samsung kompanijos. Jų sukurtas gaminys man toli gražu nepaliko gero įspūdžio. Pagrindinė to priežastis – jog diskasukiui veikiant kompiuterio negalima vartyti. Įsivaizduokit jog nusipirkot ilgai lauktą žaidimą, įrašytą į DVD diską, kainuojantį porą šimtų litų. Kol kompiuteris vykdys instaliaciją nusprendėte išsivirti arbatos nusiėmėt kompiuterį nuo kelių, padėjot ant sofos ir staiga sustojat. Iš kur sklinda šis keistas garsas? Paimat kompiuterį ir jaučiate didelę vibracija. Staiga paaiškėja jog tai diskasukis braižo naująjį Jūsų pirkinį. Ne, aš sutinku kad normalu jeigu kompiuteris yra visaip vartomas kaip tik išmanoma tačiau tai gali nutikt net ir pernešant kompiuterį horizontalioje pozoje t.y. stengiantis jo nevartyt.
Windows Experience Rating rodmenys:
Testai
Na, o dabar priėjome prie svarbiausios dalies – testų. Tai kompiuterio galią skaitine išraiška paverčiančios programėlės. Iš pradžių naudojome 3D Mark 11 programą. Standartiniais Perfomance nustatymais kompiuteris surinko iš kojų neverčiantį razultatą – 890 taškų.
Toliau testuojame su PC Wizard. Ji veikia panašiai, bet mažesnis dėmesys skiriamas žaidimams, o didesnis – sudėtingiems matematiniams skaičiavimams.
Sparta žaidimuose
Jau buvau užsiminęs pradžioje, jog šis DELL’as gali nudžiuginti ne tik Microsoft Office besinaudojančius asmenis, bet ir žaidimų mėgėjus. Aišku norintys mėgautis aukšta grafika naujausiuose žaidimuose nusivils – šis kompiuteris nėra tam skirtas. Visi testai buvo atliekami be AA ir AF efektų. Juos sau gelėtų leisti tik galingų sistemų savininkai, o vidutinės klasės nešiojamieji nėra tam pajėgūs.
S.T.A.L.K.E.R.: Call Of Pripyat
Iš pradžių išbandykime S.T.A.L.K.E.R.’į minimaliais nustatymais ir žema rezoliucija. Žaidimas sukosi stabiliai, tačiau akis badė prasta vaizdo kokybė. Norint mėgautis žaidimu tokių nustatymų nepakaks, Taigi bandome kelti nustatymus iki Medium, nustatome 1024 X 768 rezoliuciją, įjungiame DirectX 11 efektus. Vaizdas ekrane pagerėja. Minimalūs FPS nukrenta tik iki 17 FPS tačiau tai tik kelių kadrų pasekmė, vidutiniai FPS laikosi pakankamai gerai, nebent gali sustreikuot saulės apšviestoje aplinkoje, tada jau galima mažinti nustatymus. Keliam kartelę dar aukščiau – nustatome High nustatymus ir 1366 X 768 rezoliuciją. Žaisti iš bėdos galima, tačiau jau jaučiamas strigimas.
Resident Evil 5
Kadangi Resident Evil 5 yra ne toks reiklus kaip prieš tai testuotas žaidimas iškart žaidžiame vidutiniais nustatymais ir 1024 X 768 rezoliucija. Žaidimas sukasi puikiai. Dar didiname sudėtingumą ir pasirenkame aukščiausią galimą rezoliuciją ir detalių kokybę. Žaidimas vis tiek žaidžias puikiai, minimali sparta viršija 30 FPS. Šis kompiuteris pilnai tinkamas žaisti Resident Evil 5 bet kokiais nustatymais.
Aliens vs Predator
Na ir paskutinis bandytas žaidimas buvo Aliens vs Predator. Esant mažiems nustatymams jis sukos pakankamai gerai. Vidutiniais nustatymais žaidimas sukosi patenkinamai. Na o juos pakėlus iki High ir maksimalios rezoliucijos, jaučiamas strigimas, žaidimo veikimo sparta nesiekia nė 20 FPS, o tai jau blogai.
Giminės ir artimieji
Giminių ir artimųjų Inspiron N5010 turi tikrai daug. Kaip artimiausią giminaitį vertėtų įvardinti Inspiron M5010 nešiojamąjį kompiuterį. Tai visiškai analogiškas gaminys, vienintelis skirtumas – jame yra AMD platforma, visa kita – analogiška, tiesa jau galėsime pasirinkti tik Mobility Radeon 550v grafikos kortą, arba integruotą HD 4250 vaizdo sistemą. Jame yra galimi galingi keturių branduolių Phenom procesoriai, tačiau šalia tokios vaizdo plokštės jie pravers nebent pavieniams asmenims, tad daug dažnesni pigesni variantai su silpnesniais vieno ar dviejų branduolių procesorium.
Kitas labai artimas šeimos narys – Inspiron N5110. Jis, kaip ir M5010 vizualiai nuo teste išvystojo N5010 beveik nesiskiria. Inspiron N5110 modelyje Intel Arrandale šeimos procesoriai buvo pakeisti jų įpėdiniu – Sandy Bridge CPU. Tarp jų ir senesnės kartos procesorių yra gan nedidelis skirtumas, abu jie gaminami pagal 32nm technologiją. Jų vaikytis aklai nereikėtų -naujoji architektūra nėra evoliucinės, lyginant su Arrandale. Deja kol jame bus nVidia GeForce GT 525M vaizdo korta, jis žaidėjams nebus kažkoks stebuklas, kadangi pastaroji nVidia yra atitinkamos galios, kaip ir testuotame kompiuteryje randama Radeon HD5650.
Dar viena krūvelė iš plačios giminės – tai Inspiron N3010, N4010 ir N7010 vardais žinomi modeliai. Jie turi, atitinkamai 13,4, 14,1 bei 17,3 colio skersmens monitorius. Šie kompiuteriai yra giminingi tiek išvaizda, tiek techninėmis charakteristikomis. Tenka pripažinti jog N5010 yra šios „šaikos“ lyderis – būtent jis yra perkamiausias, būtent jam gamintojas siūlo lanksčiausias technines charakteristikas. Tai suprantama – 15,6 colio monitorių turintys kompiuteriai šiuo metu yra patys populiariausi.
Išvados
Nepaisant nemažai rastų trūkumų galime daryti išvadą, jog tai yra dėmesio vertas gaminys. Jo korpusas yra pakankamai gražus ir svarbiausia kokybiškai surinktas. Nori išlaikyti grožį – stenkis nebraižyti ir dažnai valyk. Nešiojamojo teikiama galia tikrai patenkins net ir išrankiuosius žaidėjus.
Ką mes galime įvardinti šio kompiuterio konkurentais. Krūva panašios kokybės ir artimų specifikacijų kompiuterių iš Toshiba, ASUS ir pan. Pagrindinis jų trūkumas – menka vaizdo plokštė, kuri yra labiau skirta ekonomiškiems kompiuteriams, nei žaidėjų agregatams. Aišku tarp jų yra ir geresnių variantų, už paminėtus anksčiau, tačiau lyginant su šiuo DELL rezultatas toks pats. Išskirti galima ASUS A53SV (Core i5 2410; 4GB RAM; GF 540M; 500GB HDD). Tai, mano nuomone geriausias variantas už tokią kainą. Taip pat yra ir ypač galingi Acer kompiuteriai, pasižymintys ypač galingais komponentais. Deja šio gamintojo gaminami nešiojamieji kompiuteriai pasižymi prastu aušinimu, būnant apkrautam kompiuteris gali nulūžti, o ir jų korpusai susidėvi labai greitai.
Games.lt
29 Komentarai
cidas
uz 2000lt zaidimams tikrai surastum, o uz 2500lt vos ne visi max eitu. o visai neseniai pats tam priestaravau… kur tau laptopas o kur stacionaras |) (aisku neprilygsta, taciau jau nedaug truksta)
SuperUser
Įdomi ir žiauriai ilga apžvalga, tačiau drįstu pastebėti, kad geru pusmečiu pavėluota. Kodėl? Todėl, kad N5010 jau pakeitė N5110, o tie, N5010, kuriuos dar galima rasti LT parduotuvėse tėra užsilikę sandėliuose nespėti išparduoti kompiuteriai. N5110 nuo N5010 skiriasi ne tik tuo, kad turi Sandy Bridge procesorius, bet visų pirma tuo, jog jų motininės yra su naujesniu Intel mikroschemų rinkiniu (H67), turi USB 3.0 ir naujesnę HDMI jungtį, bei PowerShare galimybę (USB įrenginiai gali būti kraunami išjungus kompiuterį). Būtent dėl šių priežasčių apžvalga pavėluota.
Kalbant apie patį N5010 – labai, labai geras kompiuteris. Nesupratau preikaišto dėl funkcinių mygtukų, nes jie veikia kuo puikiausiai. Korpusas taip pat tikrai negirgžda. Trackpad’as vėl gi veikia puikiai. Puikiai atlieka tiek funkcijas kurioms reikia vieno piršto, tiek 2-3 pirštų kombinacijas (jei kažkas veikia nepatogiai, tiesiog reikia nepatingėti ir pasikalibruoti pagal save). O bateriją galima įsidėti ir 9-cell.
Tiesa, pritariu dėl ekrano kokybės ir tenka pastebėti, kad ilgai palaikius ant kelių, pasidaro karšta (aušinimas galėtų būti efektyvesnis).
Ndx
o kaip ta 9 cell baterija idesi? Ji juk daugiau nei 2 cm ilgesne. Funkcijiniai mygtukai veikia, bet kai reikia F4 tai man ne F4 veikia o ekranas tamsinas. Prie kombinaciju reik siek tiek laiko priprast.
Akumas
del funkciniu mygtuku, tai gali per bios nusistatyt kad jie veiktu tik fn paspaudus, o seip veiktu F serija, bent as taip buvau pasidares nes ir mane nervino jie.
Ndx
Ne tik per BIOS bet ir windows aplinkoje 🙂 Bet vat nusistacius kad standartines funkcijos veiktu nebus galima naudot media funkciju (smart) O noris to ir to 🙂
cidas
vienu zodziu lenda tik minusai ir minusai…
Akumas
o kodel negalima? jos veikia padarius fn+ norimas media mygtukas, tiesiog buna atvirksciai nei standartiskai gaminama fn+F serija :-/
Juokutis
dbr berods nauji eina N5110 tai kaip tik ruosiausi ji pirkti, o dabar perskaites si straipsni dar labiau uzsimaniau jo 🙂 dekui games.lt
Ndx
Na bet norėjau pasakyt kad zymiai patogiau kai tie mygtukai buna virs klavituros nes gali visai sudetingos kombinacijos gautis 🙂