Kiekvienas gero garso mėgėjas trokšta turėti kuo aukštesnės kokybės garsą skleidžiančią sistemą. Deja aukščiausios klasės gaminiai gali kainuoti ne vieną tūkstantį litų – ne visi gali išleisti tiek pinigų garso sistemai, ne visiem reikia tokios brangios sistemos. Todėl labai svarbu pasirinkti
Scythe kompanija buvo įkurta 2002 metais, Japonijoje. Ši tekančios saulės šalyje įsikūrusi bendrovė geriausiai mums yra pažįstama kaip korpusų, maitinimo blokų ar aušinimo įtaisų gamintoja, tačiau tuo jos produktų pasiūla tikrai nesibaigia. Kompanija siūlo ir prieinamą kainą turinčią garso įrangą.
Būtent tokia prekė šiandien mus ir pasiekė. Apžvalgoje žiūrėsime, ką gali dviejų kanalų Scythe Kro Craft Rev.B garsiakalbiai. Norėdami juos ištestuoti naudosime ir kompanijos siūlomą Scythe Kama Bay Mini stiprintuvą, kuris savo savybėmis idealiai tinka kompanijos siūlomoms garso sistemoms.
Pirmas dalykas kuom ši sistema skiriasi nuo paprastų kolonėlių – tai aukšta Hi-Fi sistemos teikiama garso kokybė. Patikrinsime ar iš tiesų ši sistema yra pakankamai gera , kad galėtų vadintis tinkamu pasirinkimu vidutinės klasės piliečiui, norinčiam su malonumu klausyti savo mėgstamos muzikos.
Detalus žvilgsnis: garsiakalbiai
Garsiakalbiai randami pailgam kartoniniam lagaminėlyje, kuris pakankamai patogus dalykas pernešinėjant kolonėles. Apart pačių kolonėlių dėžėje randame tik du dviejų metrų ilgio laidus, skirtus jų prijungimui prie stiprintuvo.
Testuojamoji Scythe Kro Craft Rev.B yra įprastinio klasikinio stiliaus dviejų dalių garso sistema. Viršutinėje dalyje, kaip ir įprasta daugelyje modelių, randasi aukštų dažnių garsiakalbis, o po juo žemus dažnius atkuriantis garsiakalbis. Oro išpūtimo anga yra galinėje kolonėlių dalyje.
Vieno garsiakalbio masė siekia 3,1 Kg – nei daug nei mažai. Jos matmenys 144 x 250 x 210 mm – nors su atskirom aukštų dažinių atkūrimo kolonėlėm komplektuojamos sistemos ant stalo užims mažiau vietos, kokybės kitu keliu pasiekti nebus įmanoma.
Ant garsiakalbių nerandame jokių reguliavimo įtaisų ar panašių dalykėlių – viskas valdoma per stiprintuvą. Kiekvieno garsiakalbio galinėje dalyje yra dvi jungtys, garso signalo priėmimui. Norint išlaikyti aukštą garso signalo kokybę jos yra paauksuotos.
Vienos kolonėlės maksimali garso galia siekia 20W, taigi bendra sistemos galia yra 40W. Kolonėlės varža – 8 omai. Atkuriamų dažnių intervalas: 58 Hz – 20 kHz (85 dBA).
Mažesnysis garsiakalbis yra 25 mm skersmens ir jis skirtas atkurti aukštuosius dažnius. Žemų dažnių garsiakalbis yra 100 mm skersmens. Norint geriau atkurti žemuosius dažnius naudojama oro šalinimo Flow Guided Bass-Reflex technologija. Lyginant su senesne Kro Craft garsiakalbių versija, naujoji turi didesnį magnetą, o tai garantuoja geresnį aukštų dažnių atkūrimą.
Detalus žvilgsnis: stiprintuvas
Nors stiprintuvo dėžutė yra maža, būtent joje slepiasi visas gėris, skirtas naudojimuisi sistema. Čia randame patį stiprintuvą, taip pat vartotojo vadovą maitinimo laidą, maitinimo adapterį, Molex maitinimo kabelį, išplėtimo lizdo dangtelį, išplėtimo lizdo dangtelį, skirtą maitinimui iš išorės, du RCA kabelius, adapterį iš 3,5 mm į RCA ir du sujungimo su kolonėlėmis laidus, analogiškus komplektuojamiems prie jų pačių, taigi mums lieka viena atsarginė pora. Trumai tariant komplektacija yra išties didelė, kažko daugiau pridėt net ir negalima būtų sugavot, už tai rašomas stiprus dešimtukas.
Scythe Kama Bay Mini yra D klasės garso stiprintuvas. Jo viduje yra įmontuotas Yamaha YDA138(D-3) chip’as. Stiprintuvas turi dviejų kolonėlių palaikymą – vieno kanalo išėjimo galia – 10W. Pagal savo savybes jis yra optimaliai pritaikytas mūsų turimoms kolonėlėms.
Produktas yra galimas dviejų rūšių – juodas ir sidabrinis, mums pakliuvo pirmasis variantas. Stiprintuvas yra pakankamai mažo dydžio, kad ant stalo neužimtų per daug vietos. Jį taip pat galima įkiši į kompiuterio 3,5 colių lizdą su išėjimu į priekinę panelę, tada stiprintuvas iš vis nenaudos nė kiek kambario erdvės.
Na o dabar apie tai kaip galima jį naudoti priekinėje panelėje. Tam yra galimi du variantai. Pirmas – maitinti įprastiniu būdu, iš elektros lizdo. Tada maitinimo jungtį jungiame prie galinėje panelėje įmontuojamo išėjimo. Nuo jo eina laidas, kuris maitina garso sistemą. Garso laidas išvedamas per išplėtimo lizde esančią skylę.
Be to montuojant kompiuterio viduje, stiprintuvą galima maitinti ne tik įprastu būdu, bet ir Molex jungtimi, tiesiai iš kompiuterio maitinimo bloko. Tada galėsime išlaikyti didesnę tvarką atsikratydami papildomais išoriniais laidais. Tokiam išvedimui naudojamas ir kitas išplėtimo lizdų dangtelis
Viršuje – AC maitinimo komplektas , apačioje – maitinimo iš PSU
Stiprintuvo priekinėje dalyje randame energijos įjungimo mygtuką, garso reguliavimo rankenėlę, ausinių lizdą ir garso užtildymo mygtuką. Būtent čia yra valdomas visas sistemos veikimas
Na o gale randasi jungtys – po dvi jungtis kiekvienam garsiakalbiui, dvi RCA įėjimo jungtys bei stiprintuvo maitinimas. Kaip ir garsiakalbiuose, norint užtikrinti maksimalią garso kokybę visos audio jungtys yra auksuojamos.
Jungimas bei klausymasis
Norint sujungti sistemą reikia sujungti stiprintuvą ir kolonėles garso kabeliais. Norint tai padaryti reikia atsukti laikiklius ir įdėti laidų galus į atsiradusią ertmę ir viską užveržti. Būtent šis darbas ir pareikalaus daugiausiai laiko, nes visa tai reikės pakartoti aštuonis kartus (po du kart prie kiekvienos kolonėlės bei keturis kartus prie stiprintuvo).
Dabar teliko prijungti stiprintuvą prie RCA arba 3,5mm garso išėjimo bei aprūpinti jį energija. Jei norite įmontuoti jį į kompiuterio vidų šiek tiek laiko tek paaukoti ir tam. Viskas! Dabar jau galite pradėti naudotis savo garso sistema.
Neįdomioji dalis baigėsi ir dabar metas pažiūrėti kaip šie garsiakalbiai groja. Kadangi skleidžiamos muzikos paversti skaičiais neįmanoma, o gyvai pasiklausyti muzikos irgi neišeina, bandysiu kuo detaliau nupasakoti kaip šie garsiakalbiai atkuria garsą.
Pirmas dalykas, kuris krenta į akis yra garso kokybė. Tiek aukštesni tiek žemesni dažniai yra gerai suderinti, priekaištų jokių nekyla. Tai yra būdinga daugeliui Hi-Fi sistemoms, tai kažko netikėto ir neradome. Na o lyginant su dažnai sutinkamose žemos klasės 2.1 sistemose esančiomis „skarbonkėmis“ skirtumas akivaizdus.
Nors testuotas modelis, lyginant su senesniąja jo versija, pasižymi pagerintu žemų dažnių atkūrimu, tai yra viena silpniausių gaminio vietų. Labai norėtųsi išgirsti jų bent šiek tiek daugiau. Tačiau čia reik prisiminti nedidelę sistemos kainą ir tenkintis tuo kas yra. Svarbiausia tai, kad nejaučiamas kritinis jų trūkumas, o ir garsiakalbiai neišsišoka į priekį ir taip gaunama subalansuota muzika.
Sureguliavus kompiuterio garso nustatymus galima pasidaryti pakankamai neblogą konfigūraciją. Tada reiks tenkintis žemesniu garsumu arba „drožti“ ant jų galimybių ribos. Kad ir kaip ten bebūtų išgyventi tikrai įmanoma su tuo kas yra.
Išvados
Scythe Kro Craft Rev.B garsiakalbiai kainuoja apie 200 litų. Kaip tokio lygio sistemai tai yra išties nedaug. Tiesa, dar reikės pakloti apie 150 litų už Kama Bay Mini stiprintuvą. Taigi bendra sistemos kaina išauga iki 350 litų.
Scythe garso sistema nėra tas produktas, kuris turėtų konkuruoti su galingomis aukštos klasės Hi-Fi sistemomis. Žiūrint į kainą galime suprasti, kad tam ji net ir nėra skirta. Tai nebrangus, daugeliui prieinamas produktas, kuris siūlo aukštą garso atkūrimo kokybę.
Kadangi tai yra ekonominės klasės garso sistema didele galia ji tikrai negali puikuotis. Norėtųsi girdėti daug daugiau žemų dažnių. Šiek tiek pakeitus kompiuterio programinės įrangos nustatymus galima sukonfigūruoti patenkinamą konfigūraciją net ir prisiekusiam „bumčikų“ mėgėjui.
Tai puiki alternatyva įprastoms 2.1 garso sistemoms (iš Creative, Logitech ir pan.), kurios gera aukštų dažnių kokybe toli gražu nepasižymi, o koncentruojasi tik į kuo stipresnį „kalimą“, kuris dirba atskirai nuo bendro garsinio fono. Manau Scythe kolonėles yra visa galva aukščiau virš minėtųjų produktų.
Na kiek rimtesnę konkurenciją sudaro pigiausios populiariųjų Hi-Fi sistemų gamintojų, tokių kaip Edifier ar Microlab. Tiesa ir su jomis šią sistemą lyginti sunku nes jos dažniausiai pasižymi kiek kitokiu veikimo principu.
Tačiau svarbiausia tai, kad girdime aukščiausios kokybės subalansuotą garsą už tai per daug nepatuštinę savo krizės nukamuotos piniginės. Būtent tai daro šią Scythe sistema geru pasirinkimu tiems, kas nori gerų kolonėlių savo kompiuteriui ar kokiam kitam įrenginiui.
Games.lt
8 Komentarai
Livez
o kuom skiresi sis stiprintuvas Scythe Kama Bay AMP 2000 REV.B nuo apzvalgoje esančio stiprintuvo? kokie ju pliusai ir minusai? beje sio Scythe Kama Bay AMP 2000 REV.B kaina tik 50lt daugau
Ndx
Tavo pasiūlytas stiprintuvas yra šiek tiek mandresnis. Jo pliusai keli garso input’ai (trys RCA ir vienas 3,5mm, manajame vienas), daugiau garso reguliavimo galimybių (Bosų sumažinimas ir pan), bei priekinėje dalyje esantis monitoringas. Taigi iš esmės jis yra geresnis. Bet garsas abejais atvejais bus vienodai kokybiškas nes „viduriai“ tokie patys. Be to mes sutaupysime vietos – vietoj 5,25 colio įrenginio turėsime kompaktiškesnį daiktą. Taigi tavo siūlyto pagrindinis pliusas – daugiau papildomų funkcijų, o manojo pliusas – išleidę mažiau pinigų girdėsime visiškai tą patį garsą.
Livez
dar viena klausima turiu o nautojent Scythe Kama Bay Mini stiprintuvas praktiskai garso korta jau nebutina lieka? ar as gerai supratau?
Elwinukas
Nusipirkit C90 uz 300lt ir brig 001 stiprintuva uz 200lt ir bus tikra hifi sistema, kokybiskas garsas, o ne kazkoks š
Livez
o C90 kolonkiu dyduma 8-| tai jo… uz kompo deze dydesnes
Cybreras
Visiškai sutinku, pats naudoju su savo PC Sansui 661 stiprintuvą ir Magnat Sonobull 1000xl kolonėles.
(d) Tai neperki katės maiše o man-up ir nueini paklausyt kaip reikalas gi mokėsi pinigus, o kai perki naujas tai nevisada gauni paklausyt, tiksliau dažniausiai negauni…
Ndx
(u) Nesamonė yra lygint naudotą daiktą su nauju. Gal būt kai kas tiesiog nenori pirkti naudoto daikto ir geriau nusipirks paprastesnį naują. Šiaip naudotų kolonėlių pirkimas yra sudėtingas dalykas nes dažnai gali pasitaikyti jau sudrožtos, tad prieš perkant reikia patekti į pardavėjo namus ir jas ten gerai išbandyt :/
Na iš stiprintuvo išeinantys 3,5mm arba RCA kabeliai sueina į kompiuterio garso plokštes jungtis, Taigi bent be integruotosios išsiverst neišeis
Livez
dekuj uz paiskinima 🙂