Debesų kompiuterijos paslaugų teikėja Backblase savo serveriuose naudoja tokius pat kietuosius diskus, kaip ir perkame mes, paprasti vartotojai. Tačiau patenkinti milžiniškus duomenų kiekio poreikius neužtenka vieno ar penkių kietųjų diskų – ten jie skaičiuojami tūkstančiais.

Išbandžius daugiau nei 27000 kietųjų diskų nesunkiai galima įvardinti, kurie iš jų yra patikimiausi. Į palyginimą buvo įtraukti Western Digital, Seagate ir Hitachi kietieji diskai. Toshiba ir Samsung diskai į palyginimą nebuvo įtraukti, nes net ir susumavus abiejų kompanijų kietuosius diskus jų kiekis nesiekė nė šimto.

Taigi rezultatai aiškiai rodo, kad patikimiausi iš šių trijų gamintojų produkcijos yra Hitachi kietieji diskai, tiesa nuo jų tik labai neženkliai atsilieka Western Digital. Na o Seagate gaminiai genda pastebimai dažniau.

Tačiau neskubėkime ignoruoti Seagate kietųjų diskų, nes dabar tik prasideda smagiausioji dalis. Hardware.fr tinklalapis nuolat renka vienos didžiausių Prancūzijos parduotuvių garantinio serviso duomenis, Seagate kietieji diskai yra patys patikimiausi. Seagate Prancūzų duomenimis buvo patikimiausi net ir įskaičiavus Seagate Constellation ES ST2000NM0011, kurie parodė ne tik prasčiausius rezultatus, bet ir tris kartus aplenkė antrą pagal gedimų dažnumą kietąjį diską. Na o Backblase arsenale tokių laikmenų nebuvo.

Tiesa slypi kažkur anapus… Na o išvada greičiausiai būtų tokia kad rinktis ar ignoruoti konkretaus gamintojo kietuosius diskus patikimumo atžvilgiu yra neverta.

BackBlaze, Games.lt