Kompanija „Kodak“ sukūrė technologiją, pagal nuotrauką nustatančią fotografuoto asmens amžių. Ji suformuota tobulinant raudonų akių efekto šalinimo algoritmus bei kada nors gali pasirodyti kompanijos gaminiuose.

Kol kas naujoji technologija tėra patentas, aprašantis būdą amžiui nustatyti pagal akies vyzdį. Nors ir skamba nelabai įtikinamai, panašu, jog tai įmanoma. Žmogui senstant, vyzdžiai, pasirodo, darosi mažesni bei vangiau reaguoja į šviesą. Pagal tai „Kodak“ ir planuoja spėti amžių. Kaip papildomi požymiai būtų tiriamas ir veido odos raukšlėtumas, plaukų spalva.

Patente numatoma, kad technologija gali būti naudojama kaip asmens atpažinimo, jog amžiaus tikrinimo priemonė. Užsimenama ir apie tai, kas apskritai skamba fantastiškai – tikslų gimimo datos nustatymą esant kokybiškam vaizdui.

Na ką gi, dar vienas keistas ir įdomus dalykėlis į draugiją „BrainPort“ ir „Apple“ sumanymui kurti fotografuojančius monitorius. Žingsnis po žingsnio ir galima pradėti tikėti, kad ateitis bus tikrai įdomu.