Vašingtono universiteto mokslininkai sukūrė pakankamai mažą ir efektyvią jonų pompą, kad ją būtų galima taikyti kompiurerio mikroschemų ausinimui. Gavę Vašingtono Techologijų Centro paramą ta linkme dirba Kronos Advanced Technologies (toliau Kronos) ir Intel Corp.

Šis šilomos šalinimo metodas jau yra taikomas oro filtruose, kurie be jokių ventiliatorių cirkuliuoja oro mases. Veikia jie tuo pačiu principu, įranga sukuria elektros lauką verčiantį judėti orą tame lauke. Žinoma yra sukurta tokia įranga vos 0,6 vatų galios ir efektiviai aušinanti kaistantį paviršių. Tačiau kompiuterių centriniai/vaizdo procesoriai yra pakankamai mažo ploto ir prie jų esančių oro dalelių kiekis yra per mažas, kad visa juose susidaranti šiluma iškart persiduotų į orą. Tam, kad kompensuoti šį trūkumą ir naudojami pasyvus aušintuvai didinantis paviršiaus, per kurį išspinduliuojama šiluma, plotą.

Kronos ėmėsi kurti tokį jonų aušintuva, kuris būtų pajėgus pašalinti visą procesoriuose susidarančią šilumą tiesiogiai nuo jų paviršiaus. Jiems teko užduotis sukurti tokią jonų iškrovą, kuri įelektrintų ir paverstu oro srove pakankamai oro jonų, kad ataušinti tokį mažą stipriai kaistantį plotelį. Kolkas Kronos dirba su prototipais, dideliais mažų jonų pompu modeliais, kuriems ir energijos reikia ne tap jau mažai. Viename Kronos bandymų atvesinti paviršių nuo 50 laipsnių celsijaus iki 25 laipsnių prireikė 8,5kV (8500 voltų)įtampos.