Kompanija „Advanced Micro Devices“ (AMD) pranešė pasirašiusi bendradarbiavimo susitarimą su Kinijos Mokslo ir technologijų ministerija bei Pekino universitetu. Susitarime numatoma, jog Kinija galės savarankiškai gaminti artimos AMD procesoriams architektūros lustus.

Procesoriai bus gaminami AMD nepriklausančiose Kinijos gamyklose, jų panaudojimą kontroliuos Mokslo ir technologijų ministerija. Didžioji dalis produkcijos bus skiriama vidiniai šalies paklausai tenkinti. Kol kas nežinia, kokios tiksliai kompanijos imsis sudėtingos procesorių gamybos. Manoma, jog viena iš jų galėtų būti „ST Microelectronics“.

Susitarime numatytas ir AMD būstinės Azijos regione perkėlimas į Kiniją. AMD taip pat įsipareigojo artimiausius tris metus kasmet skirti po 750 tūkstančių JAV dolerių technologijų populiarinimui neturtingose provincijose Kinijos gilumoje.

Jau laukiu Kinijoje pagamintų AMD procesorių antplūdžio. Ir kas būtų galėjęs pagalvoti… Kita vertus – gal ir nereikėtų stebėtis, juk Kinijos vaidmens visame kame augimą jau seniai prognozuoja visi ekonomikos guru.