Kingston HyperX yra vienas mylimiausių prekinių ženklų žaidėjams skirtų RAM modulių ir SSD diskų rinkoje. Pastarojoje pagrindinį vaidmenį jau ilgą laiką vaidina HyperX 3K SSD diskas, kurį galime laikyti visos Kingston gamos flagmanu.

Nors Sandforce valdikliai entuziastų tarpe yra vieni nemėgstamiausių ir jau morališkai atgyvenę, tačiau Adata, Kingston ir Intel moka puikiai parduoti pastarosios kompanijos širdį turinčius gaminius ir sugeba išlikti itin svarbiais rinkos žaidėjais. Pastarosioms didelę sėkmę užtarnavo užtarnauti geri kompanijų vardai.

Ir štai – prieš mūsų akis iškyla Jis! Ypatingai dailus Kingston HyperX 3K SSD diskas. Mūsų rankose tupi mažiausios padorios vertės laikmena – turbūt nesunkiai atspėsite, jog kalba eina apie 120GB talpos aparačiuką. Kingston pirkėjams taip pat siūlo ir talpesnius 240 ir 480GB HyperX 3K serijos SSD diskus. Kadaise egzistavo ir 90 GB modelis, tačiau šiais laikai jis nebeturi jokios prasmės, tad Kingston nusprendė išimti jį iš gamos.

Pakuotė ir komplektacija

Šnekėsiu paprastai ir be jokių užuolankų. Jau du su puse metų apžvelginėju naujausius „gelžgalius“, tačiau dar niekad neteko matyti nei tokio malonaus įpakavimo, nei tokios geros komplektacijos. Ir kaži ar greitai teks.

 

Kad viduje yra kažkas epiško galime nustatyti nebent iš neįprastai didelio pakuotės storio. Tiek dėžutės galinėje dalyje tiek šonuose nerandame nieko įdomaus, vienintelis bent minimaliai naudingas dalykas – viduje esančių priedų sąrašas. Visa kita – vien tik banalūs ir lėkšti reklaminiai šūkiai. Na ir dar linijinių įrašymų greičio sparta, kuri mus tiesą sakant nelabai domina

Daugumoje SSD diskų randame pridėtą tik adapterį 3,5 colio HDD lizdui ir varžtai. Tačiau Kingston nepagailėjo ir instaliacinio disko, Sata kabelio (šis labai logiškai atrodantis komplektacijos komponentas labai dažnai būna pamirštas įdėti į dėžutę), taip pat randame ir lipduką, kurį galėsime užsiklijuoti ant kompiuterio korpuso.

 

Ir štai komplektacijos išmanumo viršūnė – išorinio kietojo disko dėklas. Taip, tai tas pats aparatas, į kurį įdėjus vidinį kompiuterio diską jis tampa išoriniu. Verta paminėti, kad pridėtas kietojo disko adapteris pasižymi išties puikiu dizainu. Pigiausias USB 3.0 standarto adapteris kainuoja 30 litų, o bent panašaus dailumo variantų kainos prasideda nuo 40 litų.

Kartais elitiniai aušintuvų gamintojai prideda paprastus atsuktuvus, padėsiančius į sistemą įmontuoti gigantiškus geležies gabalus. SSD gamintojams to daryti tikrai nebūtina. Bet Kingston padarė. Ir dar su kaupu. Pridėtas atsuktuvas yra labai išvaizdus (gali priminti praštmatnų tušinuką) bei turi pridėtus tris magnetinius angalius, kuriuos galėsite įsidėti kada tik panorėsite.

Ir kaip visad atsiras negatyvą skleidžiantis žmogelis, kuris ims bambėti, kad tokia didelė komplektacija yra nereikalinga ir neverta  mokėti pinigus už priedus kurių gal būt nieko neprireiks. Jiems Kingston paruošė specialų produktą – tik varžtus ir 3,5 colio adapterį turintį SSD disko modifikaciją. Ji yra beveik pusšimčiu pigesnė už pilną priedų arsenalą turintį HyperX 3K.

Detalus žvilgsnis

Net neabejoju, kad didžiausią įtaką Kingston SSD diskų išpopuliarėjimui padarė ne tik visur žinomas kompanijos vardas, gera rinkodaros sistema, bet ir puikus gaminių dizainas. SSD disas yra toks, į kurį galimą spoksoti dieną, ir jis vistiek nepabos. Patikėkite, tai veikia, pats bandžiau.

Aliuminio apdaila ant SSD disko korpuso atrodo tiesiog puikiai. Ji idealiai dera prie juodo korpuso, bendras rezultatas kur kas geresnis nei buvo paprastame Hyper diske, kur šalia identiškos struktūros buvo derinama mėlyna spalva. Manau, kad „galingas dizainas“ rinktis šį gaminį privertė ne vieną pirkėją. Taip pat neturime teisės nepaminėti ypatingai geros surinkimo kokybės.

Vienintelis išorinis šio SSD disko trūkumas yra 9,5 milimetrų storis. Tai daro jį nesuderinamu su kai kuriais nešiojamų kompiuterių modeliais. Prie motininės plokštės laikmena jungiama standartine Sata III jungtimi.

 

Dabar galime judėti prie techninės pusės. Kingston HyperX 3K naudoja Sandforce SF-2281 duomenų valdiklį. Net ir savo debiuto metu jis buvo metu jis nebuvo labai mėgstamas, ypač dėl stabilumo klausimo, tiesa dėka atnaujintos firmware šias bėdas pavyko išspręsi, bet dabar jis jau yra ir morališkai pasenęs. Nepaisant to jis vis dar dažnai sutinkamas Kingston, Intel, Adata ir kituose SSD diskuose.

SSD diskas naudoja 25 nanometrų MLC tipo atmintį. Buvo pasirinkti pigūs Intel siūlomi NAND moduliai. Tikėjausi, kad Kingston kurdama pakankamai aukštos kainos Sandforce duomenų kaupiklį imsis visų būdų išsausti viską, ką gali valdiklis, parenkant pažangiausius kitus komponentus. Deja turiu pripažint, kad stipriai klydau.

Gamintoja žada 555MB/s nuskaitymo ir 510MB/s duomenų įrašymo greičius. Skaičiai yra patrauklūs, bet praktiškai nieko nepasako apie tikrąją SSD spartą. Rezultatai buvo pasiekti su ATTO Disk Bechmark programine įranga. Pastarajai pavyksta pasiekti gerus rezultatus, dėl to sėkmingai galėjo išsikovoti populiarumą tarp didelių skaičių ištroškusias kompanijas. Atkartojus ATTO linijinio įrašymo ir nuskaitymo testus paaiškėjo jos gamintojas nemelavo – rezultatai buvo labai panašūs.

Taigi morališkai pasenęs valdiklis, ekonominės klasės atmintis ir pakankamai nemaža kaina prieš testus nuteikia pesimistiškai. Tačiau jie gali išgelbėti visą šitą reikalą ir įrodyti, kad HyperX 3K vis dėl to yra geras SSD diskas.

 

Testai

Kadangi SSD apžvalgų „biznį“ perimu iš kolegos Xbeast‘o (bysk su bachuriuku prasukom warke ant limono RKS #TBPS), todėl supažindinsiu su savo apžvalgų rengimo metodika.

Testuodamis SSD diskus naudosime du testų paketus. Pirmasis jų – CrystalDiskMark matuojantis sintetinius duomenų skaitymo ir įrašymo greičius. Antrasis – į realaus naudojimo patirtį orientuotas PCMark 08 testas, susidedantis iš galybės mažesnių testų, parodančių įrenginio spartą įvairiose realiose situacijose. Atlikus daugiau diskų testų, rezultatai bus lyginami tarpusavyje.

Testų sistema atrodo taip:

Intel Core i5 4690K @4.7 GHz procesorius

AsRock Z87 Extreme 4 motininė plokštė

2 x 4GB Patriot G2 series DDR3 RAM @ 1333 MHz; CL9 

OCZ PPC Silencer 750W PSU, 80+ Gold

NZXT Phantom 530 korpusas

Transcend SSD 740 256GB SSD

WD Caviar Blue WD10EALX 1TB HDD 

Samsung Full HD monitorius 

Windows 7 Ultimate 64bit

Na o gautieji rezultatai yra štai tokie:

 

 

 

Išvados

Kingston HyperX 3K SSD diskas kainuoja 320 litų, na o taupantiems skirta versija su minimalia komplektacija kainuoja 280 litų. Tokios kainos šį diską priskiria vidutinės – aukštesniosios klasės įrenginių rinkai 120-128GB svorio kategorijoje. Trijų metų garantija nėra nei pliusas nei minusas – tiesiog paprasčiausias vidutinis standartas.

Tai yra sąlyginai didelė kaina 120 gigabaitų talpos laikmenai, dėl to turime tikėtis didelės spartos, daugiau, nei gali pasiūlyti ekonominis Sandforce SF-2281 valdiklis ir pigūs atminties moduliai. Deje jos čia aptikti mums nepavyko.

Vienas iš pigiausių 256GB talpos SSD diskų jau yra pasiekęs mūsų testų sistemą. Ir būdamas tik nežymiai brangesniu jis siūlo du kartus didesnę talpą ir dar didesnę spartą. Bet apie tai plačiau pakalbėsime sekančio produkto apžvalgoje. Net ir žvelgiant į pačios Kingston modelių gamą panašių galimybių ir žemesnės kainos HyperX Fury atrodo kur kas patrauklesniu pasirinkimu.

Bet viskas yra ne tik juoda. Kingston HyperX 3K turi kiečiausią komplektaciją iš visų mano matytų produktų. Taip pat jis mano asmenine nuomone yra pats gražiausias SSD visoje plačioje rinkoje. Sakysite išvaizda nėra svarbu? Dar ir kaip svarbu!

Gamintojui fantastiškas dizainas ir gera rinkodara atnešė sėkmę. Kingstonui pavyko padaryti taip, kad žmonės tiesiog norėtų jų, nors gal būt jiems vertėtų rinktis šalia esanatį pigesnį, spartesnį ar talpesnį variantą. Ir žinote ką? Tai nėra taip jau ir blogai. Kingston privertė patikėti, žmones, kad jie įsigijo gerą ir greitą produktą, o jie nedidelio spartos skirtumo tarp atskirų SSD diskų nelabai pajus, nes realioji sparta tarp įvairių SSD yra per daug panaši. Tai kas gi šiuo atveju liko nukentėjęs? Atrodo niekas.

Games.lt