Kinijos oficialieji asmenys pareiškė, kad iki 2010 metų šalis turės vizoje Azijoje veikiantį savo palydovinės navigacijos tinklą.

Daugiau techninės informacijos apie šios sistemos kūrimo planus nepateikiama, tačiau ir ambicingų planų pakako, kad sunerimtų kaimynai japonai. Tekančios saulės šalis artimiausiu metu planuoja pradėti tik Japonijoje veikiančio itin tikslios palydovinės navigacijos tinklo iš trijų palydovų formavimą, tad susirūpino, ar naujoji sistema bus suderinama su kinų tinklu bei kaip būtų galima to pasiekti.

Kinija kol kas nėra informavusi apie planus kurti savą navigacijos sistemą tarptautinių organizacijų bei didžiųjų savo kaimynių. Tuo tarpu Japonija be kitų rūpesčių nerimauja ir dėl savo saugumo, nes Kinijos navigacijos sistemoje numatytas šifruotas informacijos kanalas, kuris veikiausiai bus naudojamas kariniams tikslams.

Kaip žinia, dabar visame pasaulyje naudojamą GPS navigaciją kadaise sukūrė JAV kariškiai. Vėliau sistema atverta civiliam naudojimui. Veikimo principas – imtuvo vieta nustatoma pagal užmezgus ryšį su palydovais gautas koordinates. Saviškes navigacijos sistemas bando susikurti ir Europos Sąjunga (Galileo), Rusija (Glonass). Atskirų projektų kūrimą lemia politinės nepriklausomybės, saugumo siekis – karo atveju kažin ar ilgai originaliąja GPS galėtų naudotis JAV oponuojančios valstybės kariai.

Pastaruoju metu daug kalbama apie būtinybę užtikrinti kuriamų GPS sistemų suderinamumą, tokiu būdu padidinant navigacijos tikslumą bei praplečiant panaudojimą. Jei pavyks susitarti, visi 120 JAV, Rusijos ir ES palydovų galės palaikyti ryšį tarpusavje – įspūdinga. Tik štai Kinijos planai ir vaidmuo šioje srityje tapo nelabai aiškūs.