Praėjusių metų gale kietieji diskai smarkiai pabrango (kai kuriais atvejais net 300%). Gamintojai kaip pagrindinę pabrangimo priežastį įvardino potvynius Taivaine, dėl kurių nukentėjo dauguma kietųjų diskų gamyklų. Visgi, net ir sutvarkius gamyklas, kainos nesuskubo greitai kristi. Be to, anot ką tik paskelbtų metinių ataskaitų gamintojai ne tik sugebėjo uždirbti daugiau nei ankstesniais metais, bet ir sugebėjo atrasti didelių pinigų investicijoms.

Seagate sugebėjo padidinti kietųjų diskų pardavimus 2%. Be to, nusprendė skirti net 2,5 milijardų dolerių akcijų išpirkimui. Nieko gal čia nebūtų nuostabaus, jei ne faktas, kad maždaug prieš metus ši kompanija įsigijo Samsung kietųjų diskų padalinį už 2 milijardus.

Tuo tarpu Western Digital, praėjusiais metais įsigijusi Hitachi kietujų diskų padalinį bei taip pat „kentėjusi“ nuo potvynio, sugebėjo gauti net 146 milijonų dolerių grynųjų pajamų bei, atrodo, pateisinti akcininkų lūkesčius (anot pranešimų spaudai).

Sunku pasakyti, ar tokie rezultatai įtakoti tik geros kompanijų vadybos, ar kažkokio kartelinio susitarimo, tačiau kaip ten bebūtų, atrodo, kad kietųjų diskų gamintojai iš tiesų nepajuto jokių krizės ženklų. Maža to, nors ankstesniais metais ne kartą buvo sakoma, kad kietuosius diskus gaminti dėl mažų pelnų nelabai apsimoka (būtent dėl to Samsung pardavė savo kietųjų diskų padalinį), tačiau ne visai taip yra.