Pastaruosius keletą mėnesių kietųjų diskų rinkoje pastebimas sujudimas. „Fujitsu“ pareiškė pasitraukiantys iš nešiojamiems kompiuteriams skirtų tradicinių kietųjų diskų rinkos – kompanija visą dėmesį skirs „flash“ atmintį naudojantiems SSD (solid state disc) tipo diskams. Pasitraukimas iš įprastinių HDD gamybos daug ką nuliūdino kaip ir tuomet, kai (jau senokai) „Fujitsu“ traukėsi iš staliniams kompiuteriams skirtų diskų rinkos, kurioje buvo labai vertinami už stulbinantį patikimumą.

Nesnaudžia ir „Samsung“ neseniai naujus „SpinPoint“ kietuosius diskus pristačiusi bendrovė taip pat vis drąsiau kalba apie SSD tipo kietųjų diskų perspektyvas. Žinoma, tokie diskai vis dar yra apie penkis kartus brangesni už tradicinius, tačiau jau po poros metų šis kainų skirtumas turėtų būti sumažėjęs iki 2-3 kartų. Taigi, panašu, kad jau galime laukti smūgių nebijančių, greitų, visiškai tylių (nes nėra kam barškėti) ir taupių energijai SSD diskų eros.

„Samsung“ teigia SSD technologiją visiškai palaikantys, tačiau kol kas aklai į jos jūrą nepuolantys dėl palyginti nekuklių gamybos kaštų. Beje, tuo pat metu sklando gandas, kad kas jau kas, o „Samsung“ tikrai daug dirba ties SSD. Na, nenustebčiau – jei ši technologija tikrai tokia perspektyvi kaip tvirtina daugelis, užmigti tikrai negalima.