Interviu vienam tinklapiui, ATI vadovas Dave Orton užsiminė, kad gali būti, jog ateityje gali pasirodyti ir keturis vaizdo procesorius turinčios vaizdo plokštės.

Na, užsiminta apie tai daugiau teoriniame lygmenyje, bet panašumo į tiesą tikrai yra. Juk jau šiais metais daugybė kompanijų, pradedant ASUS ir Gigabyte, baigiant MSI, pristatė vaizdo plokštes su dviem šeštosios kartos nVidia vaizdo procesoriais. Sudėjus dvi tokias plokštes į SLI architektūrą palaikančią pagrindinę, iš esmės ir gautumėm keturis vienam tikslui dirbančius vaizdo procesorius.

Gana greit turėtų pasirodyti naująją ATI Crossfire technologiją palaikantys produktai. Taip pat kaip ir „nVidia SLI“, ji leis į vieną kompiuterį dėti dvi vaizdo plokštes, kurios dirbs drauge. Kad visa tai veiktų, naudojamas „Composition Engine“ vadinamas mikroschemų rinkinys. Teoriškai naudojant du ar daugiau tokių rinkinių galima pagaminti pagrindines plokštes, į kurias bus galima jungti ir keturias vaizdo plokštes. Aišku, toks sprendimas būtų pernelyg gremėzdiškas, triukšmingas bei imlus energijai. Bet juk naudojant keleta „Composition Engine“ galima ir bandyti koordinuoti keturis, bet ne keturiose, o dviejose vaizdo plokštėse sumontuotus procesorius…