Australijoje prie pabaigos artėja teismas, kuriame grupė šios šalies muzikos įrašų bendrovių teisiasi su įmone „Sharman Networks“, sukūrusia populiarią dalinimosi failais tinklu programą „Kazaa“.

Įrašų leidėjai teigia, jog bendrovė turėtų būti atsakinga už autorinių teisių pažeidimus, kurie vykdomi kuomet daugiau nei 100 mln. „Kazaa“ vartotojų siunčiasi dainas vieni iš kitų.

„Sharman Networks“ su kaltinimais nesutinka. Bendrovės advokato Tony Meagher teigimu, negalima laikyti programos kūrėjų kaltais už jos vartotojų daromus nusikaltimus. „Sharman Networks“ teisminio nagrinėjimo metu jis palygino su vaizdo kamerų kūrėjais, kurių produktai taip pat gali būti panaudoti nelegaliai veiklai. Be to, ginamasi tuo, jog programos licenzijoje, su kuria ją diegdamas sutinka vartotojas, nurodyta, kad ją naudojant negalima pažeisti autorinių teisių. Taigi, „Sharman Networks“ advokato teigimu, už naudojant „Kazaa“ įvykdytus autorinių teisių pažeidimus turėtų būti atsakingi patys vartotojai.

Australijos teismo sprendimas turėtų paaiškėti per šešias savaites. Visgi net jei „Sharman Networks“ ir sulauks išteisinančio nuosprendžio, kompanijai veikiausiai teks dar ne kartą su panašiomis bylomis susidurti kitose šalyse.