Karas tarp standžiųjų diskų gamintojų vyksta, ypač jis matomas SSD „lauke“, tačiau įprastinių HDD kūrėjai taipogi nemiega ir bando įrodyti savo pranašumą. Seagate atrodo taps pirmoji, kuri rinkai pristatys 1,5TB (galbūt gražiau skambės 1500GB) kietąjį diską.

Tai bus Barracuda serijos produktas, kaip ir vyresnysis brolis, kuris pasiekė 1TB ribą. Specifikacijos visai neblogas, nors turėsime iš tiesų nemažai vietos savai informacijai. HDD suksis 7200rmp greičiu bei turės 32MB laikinąja atmintį.

Drauge su 1500GB modeliu Segate taip pat neužmiršo atnaujinti ir savo 1TB kietojo disko. Pasirodys naujas modelis, kurio pavadinimas bus ST31000333AS. Jis turės tokias pat specifikacijos kaip 1,5TB variantas, o duomenų perdavimo greitis bus iki 115MB/s.

Abiejų modelių rinkoje mes nematome, tačiau kai kurie Europos mažmenininkai leidžia nekantriausiems juos jau užsisakyti. 1500GB varianto kaina dabar 206 eurai, tuo tarpu naujojo 1TB modelio – 165 eurai. Tai nėra mažai, tačiau net neverta abejoti – kaina kris po išleidimo. Deja, neaišku kada jie pasirodys.