JAV Kalifornijos valstijos prokurorai apskundė teismui bendrovę, prekiavusią mobiliųjų telefonų numeriais. Iš jos bus bandoma išieškoti nekuklaus dydžio baudą.

Teisėtvarkininkų pasipiktinimą sukėlė tai, kad įsigijusi iš telekomunikacijų bendrovių klientų duomenis įmonė ne panaudojo juos savo reikmėms, o pradėjo prekybą šia informacija. Įstatymų gynėjai kaip tikri amerikiečiai nepasikuklino ir iš įmonės „Data Trace USA“ reikalauja priteisti net 10 mln. JAV dolerių.

Faktas, jog įmonė iš kitų bendrovių pirko klientų duomenis gali atrodyti keistas, bet JAV tai yra įprastas reiškinys. Kai kurios Europoje griežtai už įstatymo ribų esančios operacijos su kondifencialia informacija JAV yra visiems įprastos ir priimtinos.

Ką valstija darytų su planuojamais prisiteisti 10 milijonų neaišku. Kadangi pavienių nukentėjusiųjų byloje nenurodoma, veikiausiai ši suma papildytų ir taip toli gražu ne tuščią Kalifornijos biudžetą, kurį prižiūrinčios institucijos kasmet susiduria su atliekamų lėšų panaudojimo problema.