Kiek gali skirti pinigų žaidimų gadget’ui? Jei investicijos į žaidimo malonumą užsibaigia dviejų litrų alaus bambaliui Coca Cola buteliu, „čipsų“ pakeliu ir dar jei „ant siemkių“ lieka tai tu pataikei į reikiamą straipsnį. Čia bus apžvelgiama pelė, kuri atrodo kaip gera žaidimų pelė, traktuojama kaip žaidimų pelė, tačiau kaina tam kategoriškai prieštarauja. Taigi jei ant pakelio matai, kad tai žaidimų pelė, o akys sako, kad su ja ne tik visus „botus“ išpiškinsi, ar tai reiškia, kad ji bent kiek yra tam tinkama?
Tai jau ne pirmos mano idealios ekonomiškos pelės paieškos. Pirmasis blynas buvo prisvilęs – A4 Tech K8 820X dėl ne paties patogiausio bei nepatvaraus korpuso liko toli nuo šios nominacijos, taigi dabar kartelė nėra aukštai iškelta. Naujas pretendentas į idealios ekonomiškos pelės sostą – vos keliasdešimt litų kainuojanti Natec Genesis G55 žaidėjams skirta piguolė.
Natec kompanija nėra labai gerai žinoma kompiuterio Gadget’ų gamintoja. Lenkijos bendrovės (nors patys gaminiai aišku Made in China) asortimente dažniausiai randami nebrangūs kompiuterių priedai. Peržiūrėjęs jos produktų asortimentą, galiu pasakyti, kad dauguma jos produktų išsiskiria įmantria išvaizda. Šios dienos testuojama pelė taip pat šiuo klausimu tikrai nesiskundžia. Žaidėjams skirti produktai yra priskiriami Genesis serijai, būtent jai ir priklauso testuojama pelė.
Pakuotė atrodo pakankamai gražiai ir yra patogi. Nors žiūrint iš priekio matosi tik gaminio nuotrauka, jį galimą pamatyti gyvai, atsivertus ją kaip knygutę. Dėžutėje randame pačią pelę bei informatyvumu negalintį pasigirti vartotojo vadovą, kuriame informacijos nėra pastebimai daugiau nei ant pačios pakuotės. Kažkokių papildomų priedų šiai pelei nėra pridedama.
Ir kai tik koks gamintojas bando ant savo gaminio užrašyt kažką lietuviško gaunasi katastrofa… Neseniai susidūriau su „Lietuviešu“ užrašu ant FSP Raider maitinimo bloko. Na o dabar atrodo kad Natec nusprendė pasinaudoti Google Translate pagalba. Rezultatas gavosi ne koks:
Žvilgsnį į pelę pradedame nuo vieno didžiausių jos kozirių – dizaino. Genesis G55 tikrai nepanaši į kitas ekonominės klasės peles. Tai įmantrios išvaizdos gaminys kuris ne daug kuo skiriasi net ir nuo pačių brangiausių produktų.
Dabar pagal po stalu gulinčią „šperą“ turėčiau kažką apie jos dydį. Nežinau net ką pakomentuoti – nei per didelė nei per maža, pelė, kaip pelė. Laptopinės yra žymiai mažesnės, o ir per gyvenimą didesnių teko matyti. Tiesiog jos dydis yra toks kokio galime ir turime tikėtis.
Dėl šonuose esančių pirštų padėklų pelė pakankamai smagiai limpa prie rankos. Visas korpusas yra plastmasinis, gumos čia nėra ne gramo. Kad pelė geriau tiktų „geimingui“ ir jos svoris buvo šiek tiek dirbtinai padidintas. Dabar ji sveria apie 90 gramų ir mažiau nepaklusniai slidinės stalu.
Noriu išreikšti didelę padėką Natec. Už kai, kad ji nepagailėjo laido. Naudojant įprastą 1,5 m ilgio laidą turinčią pelę jo ilgio man nuolat neužtekdavo. O štai čia yra 2,5 metro, kurie mane pilnai patenkina. Be abejo pelė su kompiuteriu jungiama USB jungtimi. Pastarosios galas yra paauksuotas. Tik neskubėkite jo gramdyti, jis čia vis tiek tik dėl vaizdo ir parašymo, kad pelė turi visagalio AUKSO. Jei Jūs nemėgstate net ir ilgų laidų, galite rinktis belaidę Genesis V55 graužiko versiją.
Pasakydamas kad pelė turi du pagrindinius ir ratuką tarp jų neprivelsiu aiktelėti ir nukristi nuo kėdės nė vieno. Galima paminėti, kad ratukas sukasi labai lengvai (T.Y. kiek labiau nei įprastai atpalaiduotas). Šalia kairiojo pelės mygtuko yra dar vienas papildomas mygtukas. Taip, Jūs atspėjote – jis skirtas dvigubam paspaudimui simuliuoti.
Pelės šone yra dar du papildomi mygtukai. Jie skirti papildomų funkcijų atlikimui, pavyzdžiui naršant internete galima grįžti atgal ar paeiti pirmyn. Gal tai kartais ir patogu, bet kaip naujienų rašytojas aš šio dalyko negaliu pernešt. Parašai tekstą, netyčia imdamas pelę paspaudi atgal mygtuką (kuris paeina puslapiu atgal) ir… valandos darbas nuplaukia šuniui ant uodegos. O tada pasigirsta žiupsnelis rusiškos kilmės žodžių, o tada garsai nutyla ir po kiek laiko telieka monotoniškas klaviatūros kalenimas.
Be abejo vienintelė sritis kur juos galima rimtai panaudoti yra žaidimai. Tam tikrus judesius galima persikelti iš klaviatūros į pelę. Juk visai smagu keisti ginklus naudojant pelę, o klaviatūrą palikti vien judėjimo komandoms. Deja kaip rimtose „geimingo“ pelėse, sudėtingų kombinacijų į mygtukus įprogramuoti neišeis.
Išorė ir kiti panašūs dalykai sudaro tik mažą pelės kainos dalį. Tai ne jau viduje yra sudėtas toks šlamštas? O jei viduj nieko gero nėra, kas jai leido vadintis žaidimų pele? Aiškinamės šią keblią situacija.
Pelė neturi jokios pridedamos, atsisiunčiamos ar kitaip gaunamos programinės įrangos, kuria būtų galima daryti ką nors naudingo. Gal ir visai neblogai. Seniau apžvelgtoje A4Tech pelėje programinė buvo parodijos lygio ir sukurta tik tam, kad būtų sukurta. O kad būtų galima naudot Software, jąi reikia ir geros pelės
Paprastos ekonominės pelės „už petaką“ duomenis kompiuteriui siunčia 125 Hz dažniu. Na o aukštos klasės žaidėjų pagalbininkės tai sugeba daryti 1000 Hz. Nors gamintojas nepateikia šios produkto specifikacijos, bet tai išsiaiškinsime naudodamiesi specialia programine įranga. Tai padarius paaiškėja, kad Natec Genesis G55 pelės duomenų perdavimo dažnis – 500 Hz. Tai reiškia, kad duomenys kompiuteriui bus siunčiami kas dvi milisekundes. Toks duomenų perdavimo greitis yra daugiausia, ko galima reikalauti iš tokio pigaus produkto.
Pelė turi įprastą optinį sensorių, kuris būdingas visos pigioms pelės. Jo tikslumas siekia 2000 DPI – kaip optiniam jutikliui tai yra labai daug. Spaudinėjant žemiau ratuko esantį mygtuką jis gali būti nustatomas ties 800 DPI, 1200 DPI, 1600 DPI bei 2000 DPI reikšmėmis. Čia ir prasideda visos komedijos. Pasirodo kiekvieną kartą įjungus kompiuterį, arba ištraukus ir vėl įdėjus pelę jautrumas „nušoka“ ant standartinių 800 DPI. Norint grįžti prie norimos aukštesnės reikšmės reikės kiekvieną kartą ją nusistatyt iš naujo. Pliuso jautrumo reguliavimui neduoda ir tas faktas, kad vien iš pažiūrėjimo į pelę negalim pasakyt koks režimas yra įjungtas šiuo metu.
Na štai ir išryškėjo dar viena problema. Pabandžius naudotis pele ant vienu šviesios spalvos blizgaus paviršiaus teku nusivilti. Nebrangų optinį sensorių turinti pelė ant jo nesugebėjo normaliai dirbti. Lazerinei pelei jis nesukeltų jokių problemų. Šiame kainų segmente galima rasti paprastutes, palygint mažo jautrumo pelytes su lazeriniu sensoriumi. Ar jos geriau? Kiekvieną kartą atsakymas būtų vis kitoks, tačiau rimtesnės lazerinės pelės kainuoja bent dvigubai brangiau. Taigi, jei nori – mokėk.
Susumuojam viską. Natec Genesis G55 yra išskirtinio, agresyvaus dizaino. Galėsi „draugeliams“ girtis kokią „šūstra“ pelę tu dabar turi ir pasakyti kad jos kaina buvo kokiais penkiais kartais didesnė. Jie greičiausiai patikės, tik kad tikrint nepradėtų. Ir apskritai, kadangi statistiniams vyrams visada svarbiau išorė nei vidus, taigi jiems pelė puikiai „sueis“.
Pelėnas yra patogios formos ir padidinto svorio, tad Genesis G55 patenkinamai limpa prie rankos. Aišku limpa taip, kaip tai tik gali daryti paprastas plastmasės gabalas. Liestis prie gumos būtų maloniau, tačiau akys ir piniginė perša, kad rankos pakentės.
Taip pat pelės sensoriaus savybės atitinka net ir aukščiausios šios klasės reikalavimus, nors ir lazeris visada geriau už optiką. Bet didelė bėda – jautrumo reguliavimas, kuris suprojektuotas taip nevykusiai, kaip tai padaryti tik buvo įmanoma. Jei galvojate, kad paviršius nėra draugiškas optinėms pelėms, žvalgykitės į pigiausius lazerinius variantus, tiesa, nepamirškite, kad visos kitos savybės bus elementariausios.
Kitaip tariant norint kažko rimto reikia mokėti rimtesnius pinigus. Niekas už simbolinį mokestį idealaus daikto neduos. Na o jei kategoriškai nenorite tuštinti piniginės ir teigiate, kad krizė išsityčiojo iš Jūsų piniginės, ir turite tik kelias laisvas dešimtines, tai visai neblogas pasirinkimas būtų ši Natec pelė.
Gerai yra tai, jog šis gaminys yra arčiausiai idealios ekonominės pelės titulo esantis mano matytas produktas. Tačiau iki tobulybės dar šiek tiek kelio yra, tad nenustebsiu jei vieną gražią dieną kas nors ją pralenks, bet tikrai ne sutriuškins. Kad ir kaip ten bebūtų, ji tikrai verta tų juokingų 30 litų, kuriuos sumokame už ją parduotuvėje, tad tai pakankamai neblogas pasirinkimas krizės nukramsnotai, nuplėšytai ir kitaip išniekintai „geimerio“ piniginei. O norintiems daugiau nematau kitos išeities kaip investuoti į pelę daugiau pinigų.
Games.lt
24 Komentarai
puofke
Man rodos tik vienintliam skytech ir kilobaitas maziausios kainos, nes TC ir pigu.lt belekokiusantkainius uzsikelia o paskui sako kad belekaip didelias akcijas daro ir suteikineja nuolaidas
cidas
(u) Dar ir 1a.lt labai pigios prekes, kartais vos ne 10-20% pigiau nei skytech (be akciju).
MrArmas
Kad pigi nereiškia kad blogą,mano draugas turi ir jis labai ją patenkintas 🙂
cidas
Užsakiau draugui gimtadieniui 🙂