Kietųjų diskų rinkoje galime laukti didelių naujienų. Pranešama, kad trys didieji Japonijos HDD gamintojai rengiasi kurti bendrą įmonę, kuri pasaulinėje rinkoje turėtų būti pajėgi konkuruoti su gigantu „Seagate Technology“.

Bendrą įmonę steigti rengiasi „Hitachi“, „Toshiba“ ir „Fujitsu“. Visos trys bendrovės nėra itin stambūs HDD rinkos žaidėjai, tačiau pasižymi dideliu naujų technologijų vystymo potencialu.

„Hitachi“ kietųjų diskų padalinys nuo to meto, kai jis buvo nupirktas iš IBM tebedirba nuostolingai, tuo tarpu „Toshiba“ ir „Fujitsu“ bandymas sieti ateities planus su nedidelių gabaritų (1 ir 1.8 colio) HDD žlugo paplitus SSD tipo atmintinėms. Taigi, bendradarbiavimas būtų ne tik proga sudaryti konkurenciją „Seagate“, bet ir galimybė išspręsti savas problemas.

Kalbos apie galimą bendro verslo steigimą tebėra gandų lygyje, bet jie girdėti dažnai ir iš skirtingų šaltinių. Jei japonai nuspręs vienyti jėgas, tai bus labai panašu į vaizdą, kurį jau turime optinių įrenginių rinkoje – drauge dirba NEC ir „Sony“, „Hitachi“ ir LG, „Toshiba“ ir „Samsung“.

Jei verslų sujungimas įvyktų, bendra „Hitachi“, „Toshiba“ ir „Fujitsu“ įmonė valdytų apie 33% kietųjų diskų rinkos. Kompanijų atstovai gandų apie galimą bendradarbiavimą nekomentuoja.