Vienas Japonijos institutas pristatė gana įdomų futuristinį dalykėlį – veikiantį trimačio ekrano prototipą.

Formuojant vaizdą, naujajame trimačiame ekrane nenaudojamos jokios optinės apgaulės ar iškraipymai – viskas rodoma „tikruose“ trijuose matavimuose. Ekranui veikiant, nedideli bet galingi infraraudonųjų spindulių lazeriai sujungia savo spindulius tam tikruose taškuose, kuriuose sukuriamas nedidelis plazmos kiekis. Jis atrodo lyg ore pakibęs taškas.

Per sekundę naudojant lazerių šviesą atspindinčius lęšius šis ekrano prototipas gali sukurti net 100 įvairiai erdvėje išsidėsčiusių taškų. Ne gana to, taškai gali būti kuriami ir ne visai tiksliai virš įrenginio pagrindo – jie gali būti nutolę iki kelių metrų į kurį nors šoną.

Informacijos apie naujovę kol kas pateikiama labai mažai – vos kelios nuotraukos ir nedetalus veikimo principo aprašymas. Mokslininkai mano, kad toks daikčiukas bent jau šiuo metu turėtų naudoti žvėriškus energijos kiekius. Nepaisant to, tai yra svarus žingsnis tobulinant trimačius ekranus.

Kas žino – gal sulauksime dienų, kai dirbsime ir žaisime ne prie tradicinių dvimačių, o būtent prie trimačių monitorių. „Doom 8“ monstrai trimačiame ekrane turėtų atrodyti įspūdingai. Tereikia šiek tiek palaukti…