„Hightech Information System“(HIS) pristatė itin galingą vaizdo plokštę – „HIS X850XT Platinum Edition“.

Dažnai prierašu „Platinum Edition“ tituluojami plokščių su ATI vaizdo procesoriais modeliai taip ir nepasiekia parduotuvių lentynų, o lieka tik pranešimų žiniasklaidai tektuose bei bendrovių reklamoje. Laimei šįsyk nutiko kitaip. Naujasis „HIS“ produktas tikrai vertas savo vardo.

Plokštė darbui naudoja „Radeon X850XT“ grafikos procesorių, kuris su GDDR3 vaizdo atmintine bendrauja 256 bitų pločio magistrale. Procesoriaus takelių plotis – vos 0.13µm, jo darbo sparta – 540 MHz. Naudojama 16 pikselių konvejerių.

„HIS X850XT Platinum Edition“ turi ne tik dvi DVI jungtis monitoriams prijungti, bet ir „S-video“ lizdą vaizdo įvesčiai arba išvesčiai(video-in bei video-out). Įsūdingai atrodo ant plokštės sumontuota aušinimo sistema – galingas grafikos procesoriaus aušintuvas bei nemenki radiatoriai, aušinantys vaizdo atminties mikroschemas.

Kaip matyti paveikslėlyje, plokštė užima dvi angas kompiuterio gale. Viena naudojama tradiciškai – DVI ir „S-Video“ jungtims, tuo tarpu kita – kaip dūmtraukis karštam orui iš kompiuterio vidaus pašalinti.

Jau buvau berašąs, kad šios plokštės mes įsigyti negalėsime, bet netikėtai radau šiokios tokios info. „HIS X850XT Platinum Edition“ Lietuvoje gali pasirodyti jau šią savaitę. Numatoma kaina – 1800 litų.