LG pristatė naujos kartos namų tinklą HomeChat, skirta išmaniesiems buitiniams prietaisams. Aišku keturių branduolių šaldytuvu dar negalėsime žaisti Angry Birds, bet išvysime kitokius dalykus. Technologija apjungs išmaniuosius buitinius prietaisus ir leis nuotoliniu būdu, valdyti jų darbą, nustatyti užduotis ir gauti kitą aktualią informaciją mobiliuoju telefonu.

Visa 2014 m. serijos LG išmanioji buitinė technika suderinta veikti HomeChat tinkle ir kontroliuojama vieninteliu išmaniuoju telefonu. Išmanioji technika supranta tam tikras specialias komandas, atsako į jas, pvz. išsiuntus komandą Išvykstu atostogų, gaunamas užklausimas – Ar perjungti atostogų režimą?. Jis automatiškai įjungiamas, vos tik savininkas jį patvirtina. Savininkas nuotoliniu būdu gali paskirti kiekvienam prietaisui skirtas komandas, pvz. nustatyti, kuriuo laiku automatinis dulkių siurblys pradės ir baigs savo darbą, kada įsijungs skalbimo mašina ar šaldytuve pradės veikti energijos tausojimo režimas.

HomeChat tinkle esantys išmanieji šaldytuvai gali siųsti informaciją į telefoną apie jame laikomus produktus, jų galiojimo laiką. Speciali funkcija Smart manager gali rekomenduoti receptus iš šaldytuve esančių produktų. Išmanieji šaldytuvai turi durelėse įmontuotą skystųjų kristalų ekraną, į kurį Line programos dėka galima perkelti nuotraukas, sukurti besikeičiančių vaizdų galeriją. Ekranas gali parodyti informaciją ir apie šaldytuve saugomus produktus.

Nuotoliniu būdu galima nustatyti veikimo komandas LG dulkių siurbliui Hom-Bot Square. Vartotojas gali nustatyti išankstinį grafiką kada bus duodama ir kiek truks komanda tvarkyti namus. HomeChat tinkle esančios LG skalbimo mašimos leidžia įdiegti jose naujus skalbimo ciklus. Naudojant išmanųjį telefoną, vartotojas sekti informaciją apie skalbimo būseną, gauti rekomendacijas ir specialų signalą, kai skalbimas baigtas.

HomeChat tinklo ir programos Recipe Search dėka vartotojai gali gauti rekomendacijas receptams ir pasirinkti tinkamus ingredientus. Atitinkamai, išmanioji orkaitė automatiškai nustatyti pasirinktam patiekalui reikalingą kepimo ar virimo režimą. Be to, išmanioji orkaitė pati pasiūlo vartotojui naujus receptus.

LG HomeChat suderintas bendrauti su buitine technika per nemokamą mobiliąją pokalbių programą LINE. Pastaroji priderinta veikti su Android, iPhone, Windows Phone, BlackBerry ir Nokia Asha telefonais, taip pat Microsoft Windows ir Mac OS X kompiuteriais.

LG, Games.lt