Ironiška – vos tik „Apple“ pradėjo naudoti „Intel“ procesorius savo nešiojamuose (ir ne tik) kompiuteriuose, prasidėjo nepaaiškinama kompanijos nesėkmių virtinė. Gana plačiai nuskambėjo skandaliukas su nekokybiška „MacBook“ korpusų danga, na o dabar – dar viena bėda. Šįkart problema su saugumu.

Kompiuterių saugumo specialistai iš įmonės „Black Hat“ pademonstravo metodą kaip nesunkiai galima įsilaužti į beveik bet kurį „MacBook“ nešiojamą kompiuterį ir perimti jo valdymą. Viskas atliekama tokiame žemame lygmenyje, kad ugniasienės ir antivirusinės programos bejėgės. Pasinaudojama spraga „MacBook“ bevielio tinklo posistemėje ir jos tvarkyklėse, taigi, nereikia net prieiti arčiau kompiuterio.

Stebina tai, kad įsilaužti į „MacBook“ ar „MacBook Pro“ nuotoliniu būdu daug laiko nereik – tam pakanka mažiau nei minutės. Koks didelis „Apple“ nešiojamųjų fanas bebūčiau, tenka pripažinti, jog saugumo problema turbūt tikrai nemenka…

„Black Hat“ atstovų teigimu, dėl visko kalta spraga bevielio tinklo tvarkyklėse, kurias, beje, kūrė net ne pati kompanija. Šiais laikais, kuomet naujų produktų pasirodymo ir gamybos tempai beprotiški, projektų vadovo spaudžiamas programuotojas veikiausiai tiesiog per skubėjimą paliko nemenką landą įsilaužėliams.

Įmonė „Black Hat“ rengiasi perduoti savo duomenis apie spragą „Apple“, tuo tarpu pastarosios bendrovės atstovai saugumo landos kol kas nekomentuoja. Ech… pastaruoju metu „Apple“ ima panašėti į „Microsoft“ – dideli, turtingi, gana įdomus ir… štampuojantys neišbaigtus produktus. O gaila.