Internetą pastarosiomis dienomis tiesiog užlydo nepatikima informacija apie būsimą „iPhone“ mobiliojo versiją, suderinamą su trečios kartos mobiliuoju ryšiu.

Pasirodė viskas – ir tariamai išpakuojamo 3G iPhone nuotraukos, kurios vėliau pasirodė esančios netikros, ir kelis kartus paskelbtos jo išleidimo datos, kurios taip pat vėliau pasirodė besančios laužtos iš piršto. Viskas verda ir vaizdžiai iliustruoja „Apple“ mokėjimą įkaitinti pirkėjus.

Vienintelė iš daugybės nepatvirtintų žinių, kuri panaši į tiesą – į gabalėlius išnarstyta būsimo 3G „iPhone“ programinė įranga (firmware), kurią tariamai pavyko gauti iš vieno ryšio operatoriaus, atliekančio bandymus su būsimu telefonu.

Iš firmware matyti, kad atnaujintas „iPhone“ bus suderinamas su UMTS ir HSDPA duomenų perdavimo technologijomis, veikiančiomis 3G tinkle. Taip pat turėtų atsirasti ir GPS navigacijos modulis.

Žinoma, ši informacija nėra kuo nors patikimesnė už visus kitus gandus, tačiau bent jau atrodo rimčiausiai. Štai pilnas sąrašas anglų kalba viso to, ką iš tariamos 3G iPhone programinės įrangos ištraukė auksarankiai:

[li]Infineon PMB6952 / S-GOLD3 six-band UMTS / HSDPA transceiver[/li]
[li]Murata LMRX3JCA-479 tri-band amplifier (we’re assuming for the 3G) [/li]
[li]Sony SP9T antenna switch for GSM / UMTS dual mode[/li]
[li]ARM 1176JZF-S – Main CPU (same as in 1st gen iPhone) [/li]
[li]Skyworks 77427 chip – UMTS / HSDPA tx 1900MHz, rx 2100MHz[/li]
[li]Skyworks 77414 chip – UMTS / HSDPA 1900MHz[/li]
[li]Skyworks 77413 chip – UMTS / HSDPA 850MHz[/li]
[li]Internal build model number: n82ap (1st gen iPhone was model m68ap) [/li]
[li]UMTS Power Saving option – on or off[/li]
[li]Hooks for Global Locate Library (GLL), software that handles A-GPS related commands for the host processor[/li]