„Intel“ pristatė penkių žvaigždučių procesorių reitingavo sistemą, kuri turėtų pirkėjams padėti lengviau pasirinkti jų poreikius atitinkantį lustą. Deja, kažin ar šis žvaigždučių reitingas bus toks informatyvus, kaip kompanija norėtų.

„Reitingas skirtas palengvinti sprendimą renkantis procesorių. Pakanka pažvelgti į žvaigždutes greta jo logotipo ir matyti, kokį galingumo lygį lustas siūlo“, – skelbiama „Intel“ svetainėje.

Visgi iš tiesų tos žvaigždutės ne toks ir modernus sumanymas. Jos tiesiog atspinti procesorių numerių skaičius, kurie rodo spartą, galimybės, energijos suvartojimą ir kitas charakteristikas. Atsižvelgiant į jas visas, branduolių skaičių ir kitką žvaigždutės ir skiriamos. Gaunasi toks bendras našumo reitingas, kuris apima viską, bet tuo pačiu ir nepasako nieko.

Pavyzdžiui „Intel Core 2 Duo E8800“ serijos lustai įvertinti keturiomis, o „Intel Core 2 Quad Q8000“ serijos – trimis žvaigždutėmis. Tuo tarpu itin žemą įtampą naudojantys „Intel Core 2 Duo SU9000“ lustai įvertinti penkiomis, kaip ir „Core 2 Extreme“ bei „Core 2 Quad“ procesoriai nešiojamiesiems. Žvaigždutės smagu, bet pagal jas palyginti ir pasirinkti tampa sudėtinga.